• 19.10.2022 17:25
        • Nauczyciel w przedszkolu troszeczkę inaczej obchodzi dzień 14 października. W tym dniu jest ze wszystkimi swoimi wychowankami w miejscu pracy i dzięki temu może naprawdę poczuć wagę jaką przywiązują przedszkolacy do wysiłku swojego opiekuna.Od rana czuć atmosferę wielkiego święta. Dzieci ubrane są inaczej niż w czasie zwykłych dni. 14 Październik to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to Dzień Edukacji Narodowej, to święto więc wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Świętuje więc pani intendentka, panie kucharki, panie woźne, panie opiekunki,  pan konserwator. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Wyjątkowy, jesienny dzień! Dziękujemy za dobre słowo, za kwiaty i słodki poczęstunek.
        • Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy

• 19.10.2022 17:01
        • Pod takim hasłem dzieci z Gminnego Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach przez dwa tygodnie poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Było bardzo zdrowo, kolorowo i owocowo. Głównym celem zajęć we wszystkich grupach było wyrabianie nawyków prozdrowotnych poprzez zachęcanie dzieci do spożywania owoców w różnej postaci.Dzieci bawiły się w towarzystwie owoców, które przyniosły do przedszkola. Dowiadywały się, że owoce są źródłem witamin, rozpoznawały je po kształcie i smaku. Segregowały, rozwiązywały owocowe zagadki, tańczyły przy piosenkach o owocowych witaminkach. Dzieci robiły soki z jabłek i innych owoców. Wcześniej przygotowane produkty wrzucały do sokowirówki i obserwowały ile soku można wycisnąć z jabłek, pomarańczy, cytryn i innych owoców. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się jak w bezpieczny i higieniczny sposób przygotować zdrowy posiłek.
        • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny " Magiczna moc bajek"

• 04.10.2022 19:25
        • W roku szkolnym 2022/2023 nasza placówka bierze udział w Międzynarodowym Projekcie  Edukacyjnym " Magiczna moc bajek". Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością. Projekt zgodny jest z kierunkami polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2022/2023.
        • Dzień Chłopaka w przedszkolu

• 04.10.2022 18:51
        • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
          Witamy serdecznie chłopaka każdego.
          Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
          Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

• Spotkanie z Policjantem

• 26.09.2022 19:32
        • 20 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Miejskiej Policji w Słupsku Panem Michałem Sobiesiakiem
               Podczas spotkania funkcjonariusz przybliżył przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Policjant przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.