• Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy

• 19.10.2022 17:01
      • Pod takim hasłem dzieci z Gminnego Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach przez dwa tygodnie poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Było bardzo zdrowo, kolorowo i owocowo. Głównym celem zajęć we wszystkich grupach było wyrabianie nawyków prozdrowotnych poprzez zachęcanie dzieci do spożywania owoców w różnej postaci.Dzieci bawiły się w towarzystwie owoców, które przyniosły do przedszkola. Dowiadywały się, że owoce są źródłem witamin, rozpoznawały je po kształcie i smaku. Segregowały, rozwiązywały owocowe zagadki, tańczyły przy piosenkach o owocowych witaminkach. Dzieci robiły soki z jabłek i innych owoców. Wcześniej przygotowane produkty wrzucały do sokowirówki i obserwowały ile soku można wycisnąć z jabłek, pomarańczy, cytryn i innych owoców. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się jak w bezpieczny i higieniczny sposób przygotować zdrowy posiłek.