• Wyjazd do Teatru

• 16.03.2022 13:57
        • Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb…Dnia 10.03.2022r. grupa Pszczółek i Wiewiórek wybrała do Teatru Lalki Tęcza w Słupsku na sztukę pt. " Niedźwiedź i Masza - czyli gdzie moja kasza?". Celem wycieczki  było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.
        • Dzień kobiet

• 16.03.2022 06:52
        • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

• 16.03.2022 06:42
        • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 11 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 11.02.2022r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

• 27.01.2022 11:06
        • W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 21 stycznia odbyły się uroczyste przedstawienia dla babć i dziadków. Z uwagi na bezpieczeństwo naszych kochanych dziadków przedstawienia zostały nagrane i przesłane do babć i dziadków z wielkimi uściskami.
          Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń.

• Świąteczny czas w przedszkolu

• 21.12.2021 10:38
        • Święta Bożego Narodzenia to święta, na które czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Towarzyszy im wyjątkowa atmosfera. Święta te dają okazję dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola do wspólnego kolędowania.16 grudnia dzieci z wszystkich grup Przedszkola "Słoneczko" w Główczycach przedstawiły Jasełka, podczas których śpiewały kolędy i pastorałki, odgrywały scenki o narodzeniu Dzieciątka Jezus wcielając  się w role: Maryi, Józefa, pastuszków, aniołków, Trzech Króli, gwiazdek i dzieci z darami.
          Dziecięca interpretacja narodzin Dzieciątka, kolędy, świąteczna dekoracja, a przede wszystkim wspólne dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia pozwoliły wszystkim wczuć się w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
          To były wzruszające chwile dla wszystkich.