• Przedszkolaki w Urzędzie Gminy Główczyce

• 22.04.2022 14:22
        • W ramach Międzynarodowego Projektu " Z Kulturą mi do Twarzy",  w którym bierze udział Gminne Przedszkole " Słoneczko" w Główczycach, grupa " Pszczółek" odwiedziła  Urząd Gminy Główczyce. Cztero i pięcio latki pod opieką nauczycielki rozpoczęły zwiedzanie Urzędu od gabinetu Pani Wójt. Każde dziecko miało okazję choć przez chwilę poczuć się wójtem, zasiadając na fotelu w gabinecie wójta. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach i jakie sprawy można załatwić w Urzędzie. Na zakończenie wizyty Pan Zastępca wręczył małym gościom cukierki, balony i odblaski . W ramach podziękowań za umożliwienie zwiedzania Urzędu dzieci podarowały włodarzowi Gminy mały upominek - herb Gminy Główczyce.
        • Odwiedziny seniorów w przedszkolu

• 14.04.2022 16:58
        • W środę 13.04.2022r. grupę "Pszczółek" odwiedziła delegacja seniorów ze Stowarzyszenia         "Aktywni na nowo" działającego w Pobłociu. Seniorzy byli bardzo zaskoczeni miłym przyjęciem i występem przygotowanym przez dzieci. Dzieci bardzo lubią międzypokoleniowe kontakty i chętnie słuchają opowiadań seniorów. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przugotowują dla seniorów niespodzianki, takie jak laurki, zawieszki, kartki świąteczne, kolorowe jajka. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi  w społeczności lokalnej, uczą tolerancji w stosunku do osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.
          Seniorzy z Pobłocia i okolic bardzo dziękują za pamięć i współpracę. Bardzo się cieszą, że dzieci z Główczyc o nich wiedzą, że ich wspierają i pamiętają. Mamy nadzieję, że tych spotkań z przedszkolakami będzie jeszcze więcej.
        • I miejsce grupy " Pszczółek" w Gminnym Konkursie Wielkanocnym

• 14.04.2022 16:37
        • W konkursie "Na najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną"  organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach grupa Pszczółek zajęła I miejsce w kategorii:pisanka. Wszystkie świąteczne ozdoby, zostały przygotowane przez dzieci. Bardzo się cieszymy, że trud i ciężka praca włożona w wykonanie tych pisanek,  nie tylko przez dzieci, ale i rodziców owocowała zajęciem I miejsca.

• 02.04.2022 09:26
        • Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
          Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się m.in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istnieją tak zwane „Ciche godziny”. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.W dniu 01.04.2022r. grupa Pszczółek wyraziła swoją solidarność z osobami z autyzmem poprzez nałożenie ubrania w kolorze niebieskim. Zajęcia były poprowadzone  w ramach Międzynarodowego Projektu " Z kulturą mi do twarzy".

• 23.03.2022 21:14
        • W dniu 21.03.2022 r. przedszkolaki z grupy „Wiewiórek”, " Pszczółek", " Wilczków", " Misie" oraz oddziałów „0”a, „0” b  wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”.Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych kwiatów.
          Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzanny i kolorowe kwiaty. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny.  I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.
          Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.