• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 26.09.2022 19:21
        • „Każdy przedszkolak dobrze wie,
          że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
          od najmłodszego, aż po starszaka,
          wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

We wtorek  20.09.2022 kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola brały również udział w Ogólnopolskiej Akcji " Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką", która miała na celu integrację wszystkich przedszkolaków z całej Polski śpiewając wspólnie o godzinie 10.00 piosenkę "Dziecięce marzenia". Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• 16.09.2022 14:31
        • "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
          Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z historią Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje "dzieła", ozdabiali kropkę, układali "kropkowe" wzory. Dzieci także mogły wykonać zdjęcie w "kropkowej" foto budce. Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• 02.06.2022 06:53
        • Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były wesołe zabawy i  tańce, zabawy z chustą, potyczki sportowe, wyjście na lody, malowanie twarzy upominki, pyszny podwieczorek, odwiedziny Myszki Minnie i Miki , kolorowe balony i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej
        • Dzień Mamy

• 01.06.2022 19:56
        • Kochani Rodzice!
          Dziś wielką wdzięczność czujemy,
          I z serca Wam dziękujemy,
          Za dane nam życie i wychowanie,
          Za Wasze o nas starania.
          Za trud, za pracę, za poświęcenie,
          Noce nieprzespane i Wasze zmęczenie.
          Za wszystko z serca dziękujemy i serdecznie całujemy!
          26 maja w przedszkolu panowało wielkie poruszenie. Dzień Mamy to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy.  Chcąc sprawić radość Mamusiom, dzieci postanowiły nagrać wykonywane przez dzieci laurki i występy i udostępnić je drogą elektroniczną. Mali aktorzy spisali się na medal, było przy tym wiele śmiechu i zabawy. Również w tym dniu przedszkolaki z zapałem przygotowywały upominki dla swoich mam, które wręczały mamusiom w domu w towarzystwie buziaków i najlepszych życzeń.
        • Wycieczki przedszkolaków

• 01.06.2022 19:44
        • Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym. Jest wiele sposobów, które temu sprzyjają. Bardzo dobrą okazją do rozwijania i jednocześnie podtrzymywania naturalnej u dzieci ciekawości, potrzeby poznawania i doświadczania otaczającej rzeczywistości, są spacery i wycieczki.

Wycieczki stanowią jedną z ciekawszych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu, pozwalają bowiem bezpośrednio obserwować rzeczy, zjawiska i sytuacje w „naturalnych warunkach”. Okres wiosny i zbliżającego się lata, ze względu na różnorodność zjawisk możliwych do obserwowania i sprzyjające warunki atmosferyczne, powinien być czasem intensywnego planowania i realizowania tych form pobytu dzieci w przedszkolu z bardzo wielu powodów. W ubiegłym tygodniu wszystkie grupy przedszkolne udały się na wycieczki.
          Grupa " Pszczółek" i " Wiewiórek" udała się do Grąbkowa poszukując śladów Psiego Patrolu. Razem z Rubblem, Chasem i Marshallem dzieci bawiły się wspaniale. Sprawdziły się na torze przeszkód, uczyły się jak prawidłowo poruszać się samochodem po ulicy, wykonały odznaki psiego patrolu, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach. Na koniec był słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie z Psim Patrolem. Dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do przedszkola. Natomiast grupa " Wilczków" i " Misiaków" wybrała się do Sea-Park Fokarium w Sarbsku. Na początku odwiedziły fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie największą atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogły oglądać pokaz umiejętności tych mądrych zwierząt. To było niezwykłe przeżycie. Uchatki były przesympatyczne i prezentowały przeróżne sztuczki , wprowadzając w zachwyt widzów.  Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba „Błękitek Live Show”. Po tej wizycie  dzieci przejechały się bajkowym pociągiem, a następnie spędziły czas na atrakcyjnym placu zabaw. Chodząc uliczkami Parku oglądały największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości.
          Pobyt w przepięknie usytuowanym kompleksie Sea Parku to była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas. Dzieci wróciły zmęczone,ale z bogactwem przeróżnych wrażeń.