• Tradycje świąteczne

• 20.12.2022 15:32
        • 16 grudnia do grupy "Misie" przyszła babcia Kubusia, Pani Ludmiła Malicka, która opowiadała o tradycjach świątecznych w swoim domu rodzinnym. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawych opowieści. Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowania oraz świąteczny upominek.
        • Cyrkowy pokaz dla przedszkolaków

• 13.12.2022 18:33
        • 13 grudnia do naszej szkoły zawitał cyrk z bardzo ciekawym programem artystycznym. Przedszkolaków nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Wystąpił wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami.  Występ artystów zachwycił naszych najmłodszych. Wśród atrakcji znalazły się m.in. żonglerka, akrobatyka, taniec z  płonącymi pochodniami. Także dzieci brały aktywny udział w programie. Całości dopełniała wesoła muzyka i barwne stroje artystów. Cały program dostarczył przedszkolakom wiele radości i solidną dawkę śmiechu.
        • Wizyta Świętego Mikołaja

• 13.12.2022 21:37
        • 6 grudnia, jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie(…)

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. W trakcie jego trwania mamy wiele radosnych obchodów, z których najważniejsze są Święta Bożego Narodzenia. Jednak jeszcze po drodze czeka na nas bardzo przyjemny zwyczaj, jakim są Mikołajki. Jest to dzień oznaczony w kalendarzu jako imieniny Mikołaja. Co roku obchodzone one są 6 grudnia, we wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa Miry. Dzisiaj jednak tę postać bardziej kojarzymy z poczciwym, brodatym staruszkiem ubranym w czerwony kombinezon, podróżującym na latających saniach i wręczającym prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Już od dawna pojawiła się tradycja wręczania sobie tego dnia upominków, tak jak czynił to Święty Mikołaj.
          6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach. Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do naszego przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały przypominając sobie piosenki i wierszyki. Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

• Andrzejki w przedszkolu

• 30.11.2022 19:43
        • W listopadową ciemną noc
          swój los wywróżę sobie,
          bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. To była świetna zabawa i bardzo ciekawy dzień dla maluchów, przepełniony radością i wróżbami, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy, tańców i śpiewu.

• 25.11.2022 14:50
        • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. 1 czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień – Dzień Dziecka. Każdy z was obchodzi swoje urodziny. Dzisiaj swój dzień mają pluszowe misie.
          Czym są dla dzieci pluszowe misie? Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. W 1902 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze zmieniło dzieciństwo wielu pokoleń ludzi na całym świecie. Wówczas właśnie powstał prototyp pluszowego misia, czyli najpopularniejszej przytulanki wszechczasów.25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie maja swój dzień i obchodzą swoje urodziny. My też  świętowaliśmy z naszymi pluszakami.Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. W każdej grupie przedszkolnej sale zapełniły się misiami przyniesionymi przez dzieci. Poznaliśmy historię małego niedźwiadka, który stał się przytulanką wszystkich dzieci. Każda aktywność dziecka była związana z naszym dzisiejszym bohaterem.  Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.