• Tradycje Wielkanocne

• 11.04.2023 09:40
        • Przed Świętami Wielkanocnymi „Misie” 🧸 gościły u siebie Panią Marię - babcię Wojtusia, która opowiedziała o tradycjach wielkanocnych w swoim domu, Pani Maria na koniec obdarowała dzieci słodkościami i jajeczkami🍭🥚„Misie” również jej pięknie podziękowały💐❤️
        • Pisanki, kraszanki

• 29.03.2023 19:07
        • ,,Pisanki, pisanki jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek''. Tak przedszkolaki z grupy „Misie” tworzyły piękne pisanki na konkurs do GOK w Główczycach.
        • Powitanie Wiosny

• 21.03.2023 17:39
        • W dniu 21.03.2023 r. przedszkolaki z Przedszkola Gminnego "Słoneczko"  w Główczycach wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych kwiatów.
          Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory.  Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem ulicami Główczyc, trzymając w rękach Marzanny, kolorowe kwiaty, baloniki, instrumenty wywołując tym samym uśmiech na twarzach mijających nas osób oraz kierowców pojazdów. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny.  I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.
          Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

• Giga laurka dla Strażników Lasów

• 16.03.2023 17:12
        • Dzieci z grupy przedszkolnej Pszczółki biorą udział w ogólnopolskiej akcji pt. "Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów", zorganizowanej przez Strażnicy Lasów. Jest to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, promowanie odpowiednich i bezpiecznych zachowań w lesie, a także wspieranie zawodów chroniących las - leśników i strażaków. W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. W ramach podziękowań tworzy się najpiękniejszą Giga Laurkę składającą się z tysiąca laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski, która zostanie wręczona Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.
        • Zajęcia otwarte w grupie Pszczółek

• 16.03.2023 17:06
        • W edukacji przedszkolaków bardzo ważne miejsce zajmują treści z zakresu ekologii. Bywa jednak, że wiele pojęć takich jak „segregacja” czy  „recykling” są trudne dla dzieci do zapamiętania. Należy je więc wprowadzać za pomocą naturalnej dla dziecka aktywności, jaką jest zabawa. W dniu wczorajszym w grupie Pszczółek odbyły się zajecia otwarte pt. "Chrońmy naszą planetę". W obecności rodziców oraz Pani Dyrektor dzieci zapoznały się z zasadami segregacji śmieci, dowiedziały się jak dbać o naszą planetę Ziemię oraz obiecały stać na straży ochrony przyrody. Na koniec zajęć wspólnie z rodzicami dzieci namalowały piękne laurki z podziękowaniami dla strażaków oraz leśników za ich ciężką pracę w obronie lasów. Wykonane laurki dostarczymy dla strażaków w dniu ich święta.