• Obchody Dnia Dziecka przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach.

• 01.06.2023 15:53
        •  Podczas spotkania ze strażakami mogliśmy podsumować ogólnopolski projekt Straznicy Lasów, w którym braliśmy udział dziękując wszystkim strażakom za ich pomoc, czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, bezpieczeństwem lasów i ciężką pracę. Przedszkolaki wręczyły Giga Laurkę, na której znajduje się ponad 25 920 laurek namalowanych przez dzieci z 3165 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dziękujemy 🚒
        • Wycieczka do Tajnej Pirackiej Bazy w Grąbkowie

• 20.05.2023 08:05
        • Dnia 19.05.2023r. przedszkolaki z grupy Wiewiórek oraz Pszczółek wraz z opiekunami wybrali się do Grąbkowa w poszukiwaniu przygód. Na miejscu przedkolaków przywitła szlona Myszka Mini, Anna oraz Pocahontas zabierając dzieci do zaczarowanego świata bajek.  Przechodząc przez wielkie drewniane wrota zaczarowanej krainy dzieci poczuły magię miejsca i przeniosły się do świata bajek. Dzieci mogły bawić się i odpoczywać na świeżym powietrzu. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji takich jak mega klocki mammutico, małpi gaj Madagaskar, park linowy, Piracki teatr, plac zabaw, dmuchańce oraz wiele innych. Z Pocahontas dzieci powędrowały do Wioski Malutkich domków, gdzie zapoznały się z obrzędami i tańcami plemiennych Indian, strzelały z łuku oraz rzucały szczęśliwą podkową. Królewna Anna zaprosiła dzieci na prawdziwy bal, gdzie wszystkie dzieci mogły przebrać się za postać z bajek oraz zatańczyć szalone tańce.
          Na zakończenie wszyscy otrzymali legitymację przyjaciela Klubu Myszki Miki.
        • Dzień Autyzmu - " Niebieskie Igrzyska"

• 27.04.2023 19:36
        • Niebieski kolorem nieba.☁️
          Niebieski kolorem łez.😥
          Niebieski kolorem wody.💦
          Symbolem autyzmu jest też.💙
          Dzień świadomości Autyzmu to wydarzenie, które odbywa się 2 kwietnia i ma na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości ludzi na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. Dziś w naszym przedszkolu 27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Autyzmu💙 W tym dniu dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. W akcie solidarności z osobami zmagającymi się z Autyzmem ubraliśmy się na niebiesko. Dla Przedszkolaków w ramach zajęć sportowych zorganizowaliśmy 💙. Niebieskie Igrzyska💙🏃‍♀️⚽️🤸. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości💪🏆. Przedszkolaki chętnie wykonywały wszystkie sportowe zadania, jednocześnie głośno kibicując swoim koleżankom i kolegom.
        • Wyjazd do kina

• 18.04.2023 18:35
        • Do dziś nikt z naszych przedszkolaków nie wiedział, jak wygląda Wróżka Zębuszka. Przychodzi do nas kiedy śpimy i daje prezenty w zamian za nasze "mleczaki" Dziś wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję poznać tą cudowną, czarującą postać. A wszystko za sprawą wyjątkowej, pełnej ciepła, humoru i magii opowieści o przyjaźni i poszukiwaniu własnego przeznaczenia pt. " Wróżka Zębuszka " Wspaniały film swoja fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca. Wyjazd do kina wzbogacił dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.
        • Spotkanie z książką

• 18.04.2023 18:24
        • Dzisiaj „Misie” odwiedziła Pani Ada Guz, mama naszej Dobrusi, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pasterka i kominiarczyk”. Dzieci uważnie słuchały czytanego tekstu, a później odpowiadały na pytania związane z bajką. „Misie” w podziękowaniu wręczyły Pani Adzie zakładkę do książki.