• Dzień kobiet

• 08.03.2023 21:22
        • W Przedszkolu "Słoneczko" nie zapomniano o Dniu Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana.

Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp.

Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w uroczystości, podczas której wszystkie kobiety  z naszego Przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i upominki. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

• Wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Przygody  Bolka i Lolka"
        • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Przygody Bolka i Lolka"

• 07.03.2023 05:29
        • Z przyjemnością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z okazji 60. urodzin Bolka i Lolka pod hasłem "Przygody Bolka i Lolka", zorganizowanym w ramach udziału naszego Przedszkola "Słoneczko" w Projekcie Edukacyjnym "Magiczna Moc Bajek", została wyróżniona praca Hanny Terefenko z grupy "Pszczółek". Konkurs był adresowany do dzieci 5-6-letnich. Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z całej Polski i poza jej granicami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 17.02.2023 16:53
        • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 17 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
        • Dzień Świętego Walentego w przedszkolu

• 14.02.2023 19:49

• W dniu świętego Walentego
          nic nie może dziać się złego,
          nikt nie może się dziś złościć,
          bo dziś nadszedł dzień miłości...”

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Świętego Walentego. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy, lubimy. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki oraz wykonały walentynki dla swoich najbliższych, najukochańszych osób - mamy oraz taty. Miały możliwość powiedzenia miłych słów swoim koleżankom lub kolegom.  Najbardziej ucieszyły się z otrzymanych samodzielnie wykonanych walentynek. Poprzez uczestnictwo we wspólnych zabawach integracyjnych rozwinęły swoją kreatywność, a przy okazji dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Uświadomiły sobie, że tak naprawdę liczy się życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.
        • Dzień pizzy u przedszkolaków

• 14.02.2023 19:31
        • Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Przedszkolaki z grupy Pszczółek bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: zarabianie ciasta drożdżowego, pilnowanie zaczynu, aby nie uciekł, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem konsumowały przygotowane wspaniałości. Natomiast Wilczki i Misie samodzielnie zamówiły pizzę w pizzerii.