• Święto Dyni

• 06.11.2023 17:43
        • Święto Dyni jest to jedno z najbardziej kolorowych, wesołych, jak również zdrowych świąt obchodzonych w naszym przedszkolu! Stanowi odpowiedź na zagraniczną tradycję obchodów Halloween. Dzień ten był okazją do wspólnej zabawy przedszkolaków pełnej pomarańczowego koloru, smaków, zapachów oraz rozwijających zabaw, które na długo zapadną w pamięci dzieci.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 26.10.2023 16:11
        • ,,Dziś jest dzień wyjątkowy,

Dla maluszków wprost bajkowy.

Uroczystość nie byle jaka,

To pasowanie na przedszkolaka’’.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku wstąpiły w szeregi naszego przedszkola. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom piosenki, wiersze i tańce. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor szkoły Beata Głowacka wraz z Panią Wicedyrektor Joanną Szczepańską za pomocą zaczarowanego ołówka dokonały pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i mały upominek.  Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku.
        • Spotkanie z Policjantem

• 23.09.2023 07:50
        • 21 września w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z Policjantem asp. Łukaszem Grabarskim z Komisariatu Policji w Główczycach. Pan Łukasz opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Pan Policjant przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największe zainteresowanie wśród maluchów wzbudziło opowiadanie o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań była dużą atrakcją. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.
          Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20.09.2023 17:35
        • Wszystkie przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm RP. To Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Co więcej, powstała nawet piosenka na ich cześć, czyli hymn przedszkolaków. Dzień Przedszkolaka świętowany jest w każdym przedszkolu. Nasze przedszkole również zadbało o to by każdy przedszkolak wyszedł do domu z uśmiechem na twarzy. Dziś kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Pod hasłem "Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy" zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.  Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• 17.09.2023 09:05
        • 15 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki to wbrew pozorom nie jest święto, w którym chodzi o dobór stroju. Kropki są jedynie symbolem. Chodzi o kreatywność, odnalezienie swoich mocnych stron i poszukiwanie własnych pasji. Skąd wzięło się to święto i jak obchodzi się je w przedszkolach i szkołach? Przedszkolaki już to wiedzą.
          Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. W tym dniu nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy piekne prace plastyczne.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.