• Pasowanie na Przedszkolaka

• 26.10.2023 16:11
      • ,,Dziś jest dzień wyjątkowy,

Dla maluszków wprost bajkowy.

Uroczystość nie byle jaka,

To pasowanie na przedszkolaka’’.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku wstąpiły w szeregi naszego przedszkola. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom piosenki, wiersze i tańce. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor szkoły Beata Głowacka wraz z Panią Wicedyrektor Joanną Szczepańską za pomocą zaczarowanego ołówka dokonały pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i mały upominek.  Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku.