• Wilczki świętują Dzień postaci z bajek

• 07.11.2022 20:11
        • Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego malucha. Bawią, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki wykształcają w dzieciach także odpowiednie postawy moralne. Niezwykle ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z takimi, z których płyną mądre przesłania.

Postacie z bajek są uwielbiane przez dzieci, często stają się także ich przyjaciółmi. Rozpoznają je zarówno najmłodsi, jak i dorośli, a niektóre stały się ikonami kultury. Bajkowi bohaterowie są także częstym tematem dziecięcych rozmów i zabaw.

Każde pokolenie ma swoich idoli z bajkowego świata, a niemal każdy maluch przeżywa okres fascynacji tymi postaciami. Nic więc dziwnego, że powstało specjalne święto, mające na celu uczczenie bajkowych bohaterów – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada. Jest to również dzień urodzin Walta Disneya.
          Z tej okazji, dzieci z najmłodszej grupy przedszkolaków wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych postaci bajkowych, uczestniczyły w tańcu i zabawach . Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

• Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

• 28.10.2022 18:27
        • Dzień 28 października pozostanie na długo w pamięci dzieci  z Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział  rodzice oraz Pani wicedyrektor Joanna Szczepańska.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani wicedyrektor Joanna Szczepańska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz upominek.

Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

• Dzień Dyni

• 27.10.2022 20:11
        • Niektórzy obchodzą Halloween, a inni bawią się podczas zorganizowanego w przedszkolu Święta Dyni…Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by świętować „Dzień Dyni”. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych.Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

• Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu " Bezpieczne grzybobranie"

• 24.10.2022 21:45
        • Miło nam poinformować, że w powiatowym konkursie " Bezpieczne grzybobranie", którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Słupsku oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku laureatami nagród zostały dzieci z grupy "Pszczółek" - Marta Sobiesiak oraz Tomasz Duda. W piątek 21.10.2022 w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyło się uroczyste rozdanie nagród. W konkursie mogły wziąć udział dzieci  wieku przedszkolnym z powiatu słupskiego. Celem konkursu było upowszechnienie i utrwalenie wiedzy na temat lasu i grzybów. Grupa Pszczółek wysłała 3 prace konkursowe, z czego dwie zostały nagrodzone. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych przedszkolaków i życzymy im dalszych sukcesów.
        • Wycieczka przedszkolaków do Nadleśnictwa  w Damnicy
        • Wycieczka przedszkolaków do Nadleśnictwa w Damnicy

• 19.10.2022 18:25
        •  Dzieci z  Gminnego Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Damnicy.

Edukacja leśna ma na celu upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym i trwale zrównoważonej gospodarce leśnej, podnoszenie świadomości w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze wszystkich funkcji lasu oraz budowanie zaufania społecznego do działalności zawodowej leśników.

Głównym celem wyjazdu było propagowanie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach, kształtowanie  wśród dzieci, dobrej – ekologicznej postawy oraz szacunku do przyrody.  W Damnicy  przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska otaczającej nas przyrodzie. Dzieci w czasie wycieczki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. Pierwszym punktem zwiedzania była leśna sala edukacyjna, w której oglądaliśmy z bliska mieszkańców lasu. Pani leśnik opowiadała nam o zwyczajach zwierząt. Przedszkolaki starały się odgadnąć zwierzęta zamieszkujące w lesie Ostatnim punktem wycieczki był spacer po okolicy Nadleśnictwa. Dla dzieci spotkanie z lasem i jego mieszkańcami było niesamowitą przygodą. Nadleśnictwo w Damnicy zachwyciło nas na tyle, że wrócimy tam jeszcze nie raz.