• Wycieczka przedszkolaków do Nadleśnictwa  w Damnicy
      • Wycieczka przedszkolaków do Nadleśnictwa w Damnicy

• 19.10.2022 18:25
      •  Dzieci z  Gminnego Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Damnicy.

Edukacja leśna ma na celu upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym i trwale zrównoważonej gospodarce leśnej, podnoszenie świadomości w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze wszystkich funkcji lasu oraz budowanie zaufania społecznego do działalności zawodowej leśników.

Głównym celem wyjazdu było propagowanie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach, kształtowanie  wśród dzieci, dobrej – ekologicznej postawy oraz szacunku do przyrody.  W Damnicy  przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska otaczającej nas przyrodzie. Dzieci w czasie wycieczki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. Pierwszym punktem zwiedzania była leśna sala edukacyjna, w której oglądaliśmy z bliska mieszkańców lasu. Pani leśnik opowiadała nam o zwyczajach zwierząt. Przedszkolaki starały się odgadnąć zwierzęta zamieszkujące w lesie Ostatnim punktem wycieczki był spacer po okolicy Nadleśnictwa. Dla dzieci spotkanie z lasem i jego mieszkańcami było niesamowitą przygodą. Nadleśnictwo w Damnicy zachwyciło nas na tyle, że wrócimy tam jeszcze nie raz.