• Dzień Świętego Walentego w przedszkolu

• 14.02.2023 19:49

• W dniu świętego Walentego
        nic nie może dziać się złego,
        nikt nie może się dziś złościć,
        bo dziś nadszedł dzień miłości...”

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Świętego Walentego. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy, lubimy. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki oraz wykonały walentynki dla swoich najbliższych, najukochańszych osób - mamy oraz taty. Miały możliwość powiedzenia miłych słów swoim koleżankom lub kolegom.  Najbardziej ucieszyły się z otrzymanych samodzielnie wykonanych walentynek. Poprzez uczestnictwo we wspólnych zabawach integracyjnych rozwinęły swoją kreatywność, a przy okazji dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Uświadomiły sobie, że tak naprawdę liczy się życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.