• Dzień Autyzmu - " Niebieskie Igrzyska"

• 27.04.2023 19:36
      • Niebieski kolorem nieba.☁️
        Niebieski kolorem łez.😥
        Niebieski kolorem wody.💦
        Symbolem autyzmu jest też.💙
        Dzień świadomości Autyzmu to wydarzenie, które odbywa się 2 kwietnia i ma na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości ludzi na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. Dziś w naszym przedszkolu 27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Autyzmu💙 W tym dniu dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. W akcie solidarności z osobami zmagającymi się z Autyzmem ubraliśmy się na niebiesko. Dla Przedszkolaków w ramach zajęć sportowych zorganizowaliśmy 💙. Niebieskie Igrzyska💙🏃‍♀️⚽️🤸. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości💪🏆. Przedszkolaki chętnie wykonywały wszystkie sportowe zadania, jednocześnie głośno kibicując swoim koleżankom i kolegom.