• Wizyta Świętego Mikołaja

• 13.12.2022 21:37
      • 6 grudnia, jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie(…)

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. W trakcie jego trwania mamy wiele radosnych obchodów, z których najważniejsze są Święta Bożego Narodzenia. Jednak jeszcze po drodze czeka na nas bardzo przyjemny zwyczaj, jakim są Mikołajki. Jest to dzień oznaczony w kalendarzu jako imieniny Mikołaja. Co roku obchodzone one są 6 grudnia, we wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa Miry. Dzisiaj jednak tę postać bardziej kojarzymy z poczciwym, brodatym staruszkiem ubranym w czerwony kombinezon, podróżującym na latających saniach i wręczającym prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Już od dawna pojawiła się tradycja wręczania sobie tego dnia upominków, tak jak czynił to Święty Mikołaj.
        6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do dzieci z Przedszkola " Słoneczko" w Główczycach. Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do naszego przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały przypominając sobie piosenki i wierszyki. Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.