• Bal Mikołajkowy " Porwanie Św. Mikołaja"

• 05.12.2023 20:26
        • Mikołajki w przedszkolu to wydarzenie, które w kalendarzu każdego malucha wyznacza początek świątecznej atmosfery. Obchodzone 6 grudnia, to data, kiedy dzieci z niecierpliwością wypatrują Mikołaja. To czas radości dla każdego przedszkolaka! To idealna okazja, by poprzez zabawę wprowadzić dzieci w magiczny świat tradycji i świąt. Dziś, dzień przed Mikołajkami w naszym przedszkolu porwano Pana z siwą brodą !!! Wesołe Elfiki Św. Mikołaja  otrzymały wiadomość o porwaniu ich szefa. Przy pomocy dzieci wyruszają na poszukiwania. Dzielne przedszkolaki przemierzały cały świat w poszukiwaniu Mikołaja. Ale czy udało im się go odnaleźć ? Zobaczcie sami:)
          Był to wyjątkowy dzień pełen niespodzianek, podczas którego najmłodsi mogli doświadczyć magii i radości płynącej ze wspólnego świętowania.

• 04.12.2023 16:13
        • W listopadową ciemną noc
          swój los wywróżę sobie,
          bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. To była świetna zabawa i bardzo ciekawy dzień dla maluchów, przepełniony radością i wróżbami, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy, tańców i śpiewu.

• 04.12.2023 16:11
        • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. 1 czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień – Dzień Dziecka. Każdy z was obchodzi swoje urodziny. Swój dzień - 25 listopada mają pluszowe misie.
          Czym są dla dzieci pluszowe misie? Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. W 1902 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze zmieniło dzieciństwo wielu pokoleń ludzi na całym świecie. Wówczas właśnie powstał prototyp pluszowego misia, czyli najpopularniejszej przytulanki wszechczasów.25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie maja swój dzień i obchodzą swoje urodziny. My też  świętowaliśmy z naszymi pluszakami.Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. W każdej grupie przedszkolnej sale zapełniły się misiami przyniesionymi przez dzieci. Poznaliśmy historię małego niedźwiadka, który stał się przytulanką wszystkich dzieci. Każda aktywność dziecka była związana z naszym dzisiejszym bohaterem.  Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

• 16.11.2023 20:17
        • Święto Niepodległości  jest bardzo ważnym dniem, wartym celebrowania i rozmawiania o nim z dziećmi. W przeszłości nie brakuje w końcu postaci, o których warto wspomnieć, czy symboli narodowych, które trzeba znać.
          10. listopada 2023 r.  również obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
          Z tej okazji  dzieci  dzieci z grupy " Pszczółek" oraz "Żabek" przygotowały dla najmłodszych grup uroczystą akademię. Dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego deklamowały wiersze i śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej. W odświętnych strojach pięknie zatańczyły poloneza. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu . W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: “Kto ty jesteś? Polak mały’’.
          Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.Przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
          11. listopada – to wyjątkowa data i moment, kiedy w przedszkolu przede wszystkim skupiamy się na kształtowaniu u dzieci postaw patriotycznych, przywiązania do kraju pochodzenia, poczucia przynależności, świadomości patriotycznej oraz szacunku, a także rozwijamy wiedzę historyczną oraz geograficzną. Hasło patriotyzm dla przedszkolaków nie jest już obce.

• 06.11.2023 17:59
        • Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego malucha. Bawią, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo.Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszym przedszkolu świętowaliśmy również ten piękny, kolorowy, bajkowy dzień. Święto ma na celu docenienie bajek i ich twórców, ale także zachęcenie dzieci do czytania – Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek jest wspaniałą okazją, by rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych. Święto to było też wspaniałą okazją do realizacji zadań Ogólnopolskiego programu czytelniczego " Zaczytane przedszkole".