• 04.12.2023 16:11
      • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. 1 czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień – Dzień Dziecka. Każdy z was obchodzi swoje urodziny. Swój dzień - 25 listopada mają pluszowe misie.
        Czym są dla dzieci pluszowe misie? Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. W 1902 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze zmieniło dzieciństwo wielu pokoleń ludzi na całym świecie. Wówczas właśnie powstał prototyp pluszowego misia, czyli najpopularniejszej przytulanki wszechczasów.25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie maja swój dzień i obchodzą swoje urodziny. My też  świętowaliśmy z naszymi pluszakami.Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. W każdej grupie przedszkolnej sale zapełniły się misiami przyniesionymi przez dzieci. Poznaliśmy historię małego niedźwiadka, który stał się przytulanką wszystkich dzieci. Każda aktywność dziecka była związana z naszym dzisiejszym bohaterem.  Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.