• 16.11.2023 20:17
      • Święto Niepodległości  jest bardzo ważnym dniem, wartym celebrowania i rozmawiania o nim z dziećmi. W przeszłości nie brakuje w końcu postaci, o których warto wspomnieć, czy symboli narodowych, które trzeba znać.
        10. listopada 2023 r.  również obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
        Z tej okazji  dzieci  dzieci z grupy " Pszczółek" oraz "Żabek" przygotowały dla najmłodszych grup uroczystą akademię. Dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego deklamowały wiersze i śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej. W odświętnych strojach pięknie zatańczyły poloneza. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu . W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: “Kto ty jesteś? Polak mały’’.
        Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.Przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
        11. listopada – to wyjątkowa data i moment, kiedy w przedszkolu przede wszystkim skupiamy się na kształtowaniu u dzieci postaw patriotycznych, przywiązania do kraju pochodzenia, poczucia przynależności, świadomości patriotycznej oraz szacunku, a także rozwijamy wiedzę historyczną oraz geograficzną. Hasło patriotyzm dla przedszkolaków nie jest już obce.