Uczniowie klasy III B wykonali przepiękne plakaty wybranych przez siebie parków narodowych. Można się z nich wiele dowiedzieć.
Brawo za sumienność i pracowitość!
Uczniowie klasy III B wykonali przepiękne plakaty wybranych przez siebie parków narodowych. Można się z nich wiele dowiedzieć.
Brawo za sumienność i pracowitość!
Informujemy, że celem polepszenia bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli od dnia 28 maja 2020r. na korytarzach szkolnych oraz na boisku szkoły przy ul. Na Wzgórzu uruchomiony zostanie monitoring.
Zachęcamy do wzięcia udziału w otwartym konkursie plastycznym pt. „Piękno powiatu słupskiego oczami rodziny” pod patronatem Pawła Lisowskiego, starosty słupskiego, organizowanym przez powiat słupski i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Konkurs obejmuje dwie kategorie: kat. I – rysunek wykonany kredkami, kat. II – malunek wykonany farbami.
Pracę konkursową należy sfotografować i przesłać w postaci cyfrowej na adresy e-mail Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku: biuro@cer.slupsk.pl, dyrektor@cer.slupsk.pl, do dnia 22 maja 2020 r. wraz z podpisanym skanem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Nadesłane prace konkursowe będą publikowane na stronie internetowej pod adresem www.cer.slupsk.pl oraz na fanpage Centrum Edukacji Regionalnej. Każdy internauta będzie mógł im przyznać swoje polubienie, oddając tym samym swój głos.
Organizatorzy powołają jury, które wyłoni laureatów konkursu spośród przesłanych prac – weźmie przy tym pod uwagę liczbę polubień osiągniętych w trakcie głosowania internetowego.
Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 1 czerwca 2020 roku (poniedziałek). Nagrody w konkursie będą mieć charakter rzeczowy i zostaną przyznane za miejsca: 1 – 3 w każdej kategorii, przewidziano także po dwa wyróżnienia.
Więcej informacji oraz regulamin konkursy i formularze niezbędnych zgód dostępne są na stronie: https://cer.slupsk.pl/2020/05/06/oglaszamy-konkurs-plastyczny/
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dla dzieci „Czyste miasto z PGK”, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku.
Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie pracy PGK za pomocą samodzielnie wykonanego rysunku. Temat pracy powinien dotyczyć gospodarki odpadami i ochrony środowiska z uwzględnieniem zasad selektywnej zbiórki odpadów obowiązujących na terenie Słupska i powiatu słupskiego. Prace plastyczne mają ukazać, jak poprzez codzienne postępowanie możemy pozytywnie wpływać na środowisko.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.
Można w nim wygrać cenne nagrody: za pierwsze dwa miejsca przewidziane są tablety, a zdobywca III miejsca otrzyma słuchawki bezprzewodowe.
Prace w formie skanów można wysłać do 15 maja 2020 r. do godz. 22:00 na adres e-mail: konkurs@pgkslupsk.pl
Regulamin konkursu i zgłoszenie dostępne są na stronie: http://pgkslupsk.pl/konkursy.html
W miesiącu maju obchodzimy wiele ważnych świąt i rocznic. Przed Nami kolejne z nich, do których należy 8 maja. Tego dnia obchodzimy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie, od którego mija w tym roku 75 lat. Jest on obchodzony w dwóch terminach: 8 maja (m.in. w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii i we Francji) oraz 9 maja - w byłym bloku wschodnim – m.in. w Rosji, Kazachstanie, na Białorusi.
8 maja obchodzimy także Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, który pierwszy raz w Polsce świętowaliśmy w 1985 r. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym warto zastanowić się nad tożsamością bibliotek i ich rolą w budowaniu dziedzictwa kulturowego.
W związku z tym świętem zachęcamy również do poczynienia refleksji na temat czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych.
A zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z załączonymi prezentacjami, które pomogą odpowiedzieć na pytania: Dlaczego warto czytać? oraz Jak i dlaczego zachęcać dzieci do czytania?, a także z cytatami na temat ksiażek i grą rodzinną "Literackie bingo", dla urozmaicenia wspólnie spędzanego czasu.
Joanna Szczepańska
Katarzyna Zawadzka
Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa właśnie ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport moze też byc dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.
Zapisy szkół do 3. edycji projektu „Drużyna Energii” zakończyły się 15 kwietnia. Niedługo ruszy etap sportowy, podczas którego uczniowie klas 6-8 rywalizować będą o niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami sportu oraz cenne nagrody rzeczowe.
Jak grać żeby wygrać?
Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji w każdej z 5 dyscyplin jest nagranie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Materiały wideo należy przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej DruzynaEnergii.pl.
Co można zdobyć?
Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z 5 dyscyplin wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale, który odbędzie się na gdańskim Stadionie Energa. Trzy najlepsze ekipy zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła 3. edycji otrzymała dodatkowo puchar Drużyny Energii.
W tym roku nasza akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Dodam tylko, że nasza szkoła dzięki kwalifikacji, otrzyma 40 strojów sportowych :)
Oszczegółach będziemy informować na bieżąco.
Informujemy, iż listy kandydatów przyjętych do Przedszkola Gminnego "Słoneczko", Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Główczycach oraz klasy I Szkoły Podstawowej, wywieszone zostaną w budynku szkoły dnia 7 maja 2020r. Istnieje możliwość telefonicznego uzyskania informacji dotyczącej rekrutacji w sekretariacie szkoły - tel.: 59 8116192.
Rodziców kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola i oddziału przedszkolnego prosimy o dostarczenie do szkoły oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola lub oddziału przedszkolnego. Oświadczenie można pobrać osobiście lub wydrukować ze strony internetowej szkoły.
Ostateczny termin złożenia oświadczenia upływa dnia 14 maja 2020r.
Oświadczenie woli - Przedszkole
Oświadczenie woli - Oddział Przedszkolny
Rodziców kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I Szkoły Podstawowej prosimy o dostarczenie do szkoły oświadczenia woli przyjęcia do klasy I. Oświadczenie można pobrać osobiście lub wydrukować ze strony internetowej szkoły.
Ostateczny termin złożenia oświadczenia upływa dnia 18 maja 2020r.
Klasa III b uczciła państwowe święto. Uczniowie wykonali flagi i umieścili w widocznych miejscach.
Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą regulującą ustrój prawny państwa. W tym roku przypada 229 rocznica uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument zmienił ustrój państwa na monarchię konstytucyjną. Regulował zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Wprowadzał trójpodział władzy na: ustawodawczą (dwuizbowy parlament), wykonawczą (król) i sądowniczą oraz znosił wolną elekcję i zasadę liberum veto. Gwarantował tolerancję religijną. Zgodnie z zapisami, chłopi zostali wzięci pod ochronę państwa. Ustawa rządowa zapowiadała także reformę sądownictwa. To ustawa zasadnicza niosąca przesłanki i podwaliny dzisiejszej demokracji. Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a potem ponownie w 1990. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku. Po wojnie dochodziło do masowych demonstracji. Studenci domagali się praw zawartych w pierwszej konstytucji z 3 maja 1791 roku, w efekcie władze komunistyczne zabroniły organizowania obchodów tego święta. 18 stycznia 1951 roku władze PRL zniosły Święto Konstytucji 3 maja. Dopiero w 1990 roku przywrócono Święto Narodowe Trzeciego Maja. Wówczas odbyły się uroczyste obchody na Placu Zamkowym.
W tym roku z uwagi na specyficzną sytuację związaną z obostrzeniami w dobie pandemi koronawirusa nie możemy obchodzić tego Święta hucznie, razem z cała społecznością szkolną i lokalną, jak co roku. Ale jako Polacy mamy patriotyczny obowiązek pamiętać i dzielić się tą informacją . Zrobimy to on-line. Uczniowie naszej szkoły podjęli takie wyzwanie.
Stronę szkoły wzbogaciły prace plastyczne upamiętniające Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Joanna Banaszek
Konstytucja 3 maja to uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Trzeba przypomnieć wszystkim o negatywnych cechach ówczesnego systemu: liberum veto czy wolnej elekcji umożliwiającej ingerencję innych państw w sprawy Rzeczpospolitej. Prowadziły one do głębokich podziałów, które zresztą skończyły się wojną domową w XVIII wieku. Do tego należy wspomnieć o innych wadach, jak wyeliminowanie z życia społecznego mieszczaństwa, nie mówiąc o chłopach, którzy stanowili wtedy 70 proc. społeczeństwa, a nie mieli żadnych praw.
Konstytucja 3 Maja była formą odpowiedzi na te wszystkie niedomagania ustroju. Formalnie zniosła liberum veto, wprowadziła nową formę organizacji Sejmu. Po raz pierwszy pojawiła się zasada większości głosów, co eliminowało tamte wady.
Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zmieniła ona ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi, wprowadziła częściowe zrównanie praw osobistych mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc nadużycia pańszczyzny.
Przyjęcie monarchicznej Konstytucji 3 maja spowodowało opozycję republikanów oraz sprowokowało wrogość Imperium Rosyjskiego. W wojnie w obronie konstytucji z 1792 r. zdradzona Polska została pokonana przez wojska rosyjskie Katarzyny Wielkiej, wspierające konfederację targowicką – spisek części polskich magnatów przeciwnych zmianie ustroju Rzeczypospolitej. Po utracie niepodległości w 1795 roku przez 123 lata rozbiorów przypominała o walce o niepodległość.
Konstytucja przestała w praktyce obowiązywać 24 lipca 1792 roku, w momencie przystąpienia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do konfederacji targowickiej. Przestała natomiast być obowiązującym aktem prawnym 23 listopada 1793 roku. Sejm grodzieński uznał wtedy Sejm Czteroletni za niebyły i uchylił wszystkie ustanowione na nim akty prawne.
Konstytucja 3 maja przez cały XIX wiek, aż do odzyskania niepodległości pozostała testamentem republikańskiego zaangażowania Polaków i była ona czymś, co jednoczyło Polaków w trzech zaborach oraz stanowił ważny czynnik w świadomości narodowej.
Opracowała Nina Klimczak, klasa VIIa
Uczniowie klas: VIII a i VIII b w ramach kampanii społecznej
pod hasłem „Zostań w domu” podjęli się zadania:
czyli budowania świadomości wśród swoich młodszych kolegów i koleżanek,
Wykonanie zadania:
Rekomendacja:
Joanna Banaszek
Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny na EKOZAKŁADKĘ do książki. Zadaniem uczniów kl. IV-VIII było wykonanie zakładki o tematyce związanej z dbaniem o Ziemię, sfotografowanie jej i przesłanie zdjęcia drogą mailową na wskazany adres.
Komisja konkursowa, składająca się z 9 nauczycieli ZSP w Główczycach oceniła 14 nadesłanych prac w 5 kategoriach: wykorzystanie materiałów wtórnych, pomysłowość, estetyka wykonania, użyteczność i ogólne wrażenie.
Po zliczeniu punktów okazało się, że na podium znaleźli się:
Maja Wielgus z kl. IV a i Wiktoria Karolewska z kl. V c - ex aequo I miejsce (185 p.)
Amelia Duda z kl. V b – II miejsce (171 p.)
Kajetan Sass z kl. V c – III miejsce (163 p.)
Przyznano także 3 wyróżnienia dla:
Izabeli Adamczyk z kl. VIII a
Mileny Piekarek z kl. IV b
Joanny Dziuby z kl. V a
Serdecznie gratulujemy!
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.
Joanna Szczepańska
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku zaprasza młodzież i dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Bajki muzyczne”.
Tematem pracy jest „Bajka muzyczna”, czyli opowiadanie w formie rysunkowej (praca plastyczna, komiks) lub pisemnej – o muzyce, orkiestrze, instrumentach muzycznych.
Technika wykonania prac i format są dowolne.
Każda praca powinna mieć tylko jednego autora. W konkursie nie mogą brać udziału prace zbiorowe. Każdy uczestnik konkursu może przesłać tylko 1 pracę.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.
Wykonane należy przesłać drogą elektroniczną do 15.05.2020 r. na adres: impresariat@sinfoniabaltica.pl z dopiskiem Konkurs Plastyczny „BAJKI MUZYCZNE”.
Decyduje data dostarczenia wiadomości e-mail.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 22 maja 2020 r. na profilu Facebook Filharmonii (https://www.facebook.com/pg/sinfoniabaltica/photos/?tab=album&album_id=1454032774886615&ref=page_internal) oraz na stronie internetowej: https://www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl/
Zwycięzcy otrzymają nagrody pocztą tradycyjną.
Regulamin konkursu i karta zgłoszeń dostępne na stronie:
https://www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl/koncerty-edukacujne/konkursy-i-zabawy/
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Joanna Szczepańska
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, nazywany też Międzynarodowym Dniem Książki lub Światowym Dniem Książki. Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Jego obchody mają na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Skąd wziął się taki pomysł?
Pomysłodawcą organizowania Światowego Dnia Książki był wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés. Z początku planowano związać je z datą 7 października, domniemaną datą urodzin Cervantesa, lecz ze względu na niepewność z nią związaną, ostatecznie ustalono datę 23 kwietnia.
Dlaczego akurat 23 kwietnia?
Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli: Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np.: Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.
Dlaczego książka ma swoje święto?
O jej walorach chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Czytanie książek poszerza horyzonty, stymuluje umysły, rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej, ale przede wszystkim – ogromna przyjemność. Może czasami usłyszymy, że nie dla wszystkich. Zawsze odpowiadam wtedy, że być może niektórzy nie spotkali jeszcze takiej lektury, która pochłonęłaby ich bez reszty i porwała w swój magiczny świat.
Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki odbywają się w przestrzeni internetowej.
Zachęcam młodszych do przybliżenia wiedzy o książce poprzez obejrzenie filmu pt. „Jak powstaje książka?” (stworzonego na warsztatach animacji w Księgarni Dwie Siostry) oraz wykorzystania do zabawy kart pracy przygotowanych przez p. Monikę Sobkowiak.
Link do bajki:
https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q&feature=youtu.be
Karty pracy:
https://panimonia.pl/wp-content/uploads/2020/04/dzie%C5%84-ksi%C4%85%C5%BCki-karty.pdf
Natomiast nieco starszych miłośników książek zapraszam do podzielenia się ulubioną lekturą poprzez wzięcie udziału w akcji „Poleć książkę”, na podstawie której przygotujemy ranking książek na czas kwarantanny narodowej.
Uwaga! Głos na ulubioną książkę można oddać do 30 kwietnia 2020 r. do godz. 15:00.
Link do głosowania: https://forms.gle/5vCWTWwC9S5FQkXq5
Życzę Wszystkim odnalezienia „zaczarowanych książek”, dzięki którym będzie możliwa podróż do tego magicznego świata. Wykorzystajmy moc książek, szczególnie w tym trudnym czasie izolacji.
Joanna Szczepańska
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Niestety, ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią i kwarantanną narodową, nie są możliwe tak huczne obchody „Święta Ziemi” jak zwykle. Ale nic nie szkodzi. Mimo trudnej sytuacji również w tym roku uczciliśmy wyjątkowość tego dnia. Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla kl. IV-VIII na wykonanie EKOZAKŁADKI do książki. Przygotowane przez uczniów prace zostały sfotografowane, a zdjęcia przesłane do oceny. Jury konkursowe, składające się z nauczycieli naszej szkoły, ma teraz twardy orzech do zgryzienia.
Sami zobaczcie, jakie trudne to zadanie ;-)
Zapraszam do obejrzenia galerii prac. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone już niebawem.
Trzymajcie kciuki za swoich faworytów!
Joanna Szczepańska
Aleksandra Barabasz - uczennica kl. III a ZSP w Główczycach, startuje w konkursie
🌍🌎🌏 DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI 🌍🌎🌏. Prosimy o oddanie głosu na jej prace poprzez polubienie zdjęć upcyklingowej lalki teatralnej na fanpage'u Pracowni Edukacji Teatralnej:
Liczą się tylko lajki pozostawione pod zdjęciem wstawionym na profilu Pracowni Edukacji Teatralnej!!!
Głosowanie trwa do 27 kwietnia do godz.12.00
Z góry dziękujemy za włączenie się w głosowanie i polubienie zdjęć!
Julia Piegat - uczennica kl. V a ZSP w Główczycach, startuje w konkursie
♻️♻️♻️DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI ♻️♻️♻️♻️. Prosimy o oddanie głosu na jej prace poprzez polubienie zdjęć upcyklingowych lalek teatralnych na fanpage'u Pracowni Edukacji Teatralnej:
Liczą się tylko lajki pozostawione pod zdjęciem wstawionym na profilu Pracowni Edukacji Teatralnej!!!
Głosowanie trwa do 27 kwietnia do godz.12.00
Z góry dziękujemy za włączenie się w głosowanie i polubienie zdjęć!
1. Znajdź ważne powody do nauki- odpowiedz sobie na pytanie, po co i dlaczego się uczysz
2. Stwórz listę korzyści płynących z nauki
Ucz się w inspirującym miejscu
1. Stwórz lub znajdź miejsce, które będzie dobrze zorganizowane, czyste i wolne od rozpraszaczy
2. Upewnij się, że wszystkie, potrzebe materiały masz pod ręką, co zapewni Tobie skupienie
3. Nie odkładaj żadanej pracy na następny dzień- zbyt duża ilość materiału może spowodować obniżenie Twojej motywacji do nauki
4. Rób sobie przerwy optymalny czas skupienia uwagi to 45 minut, następnie przerwa ok. 15 minut ( nie więcej) i powróć do nauki
Stwórz sobie system nagród
1. Nagrody wykorzystaj, jako paliwo do dalszej motywacji
2. Duże partie materiału rozłóż na mniejsze etapy, które będziesz wspierać przez swój system nagród
Ucz się z innymi ( za pomoca dostępnych portali społecznościowych) - znajdz partnera, z którym będziesz na bieżąco dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami
1. Wspólnie monitorujcie postępy w nauce
2. Rozmawiajcie o tym, co jest dla Was ważne, fascynujące
Wprowadź poranną rutynę – rozpocznij dzień od czegoś inspirującego, co spowoduje większą motywację, np. przeczytaj coś, porozmawiaj z kimś, kto wyzwoli w Tobie motywację
Stwórz mapę marzeń
- jest to szczególny wyzwalacz motywacji zrób ją, jako kolaż inspirujących słów, rysunków, zdjęć, cytatów- mapa marzeń jest po to, aby wzbudzić motywację i ułatwić Tobie skupianie na celach.
Porozmawiaj z dzieckiem, czym jest lęk
- Rodzicu wytłumacz, że lęk jest naturalną potrzebną emocją, która pełni funkcję ochronną organizmu
- zaproponuj dziecku, aby narysowało swój lęk lub opowiedziało o nim
- przeczytajcie lub wymyślcie wspólnie bajkę – opowiadanie o lęku
Staraj się być spokojny
- dziecko czuje każdą Twoją emocję, od razu zauważy brak spokoju w Twoim zachowaniu
Postaraj się odpowiadać na zadawane przez dziecko pytania
- dzieci między sobą wymieniają się informacjami na temat epidemii, często nie wiedzą, w co mają wierzyć
- odpowiadając na pytania postaraj się mówić w sposób prosty, tak, aby dziecko zrozumiało
- przekazuj tylko rzetelne informacje
- weryfikujcie wspólnie informacje dotyczące koronawirusa
Wspólnie ustalajcie plan dnia
- stały rytm dnia daje dziecku poczucie bezpieczeństwa
- stwórzcie plan, w którym uwzględnicie czas na naukę, zabawę, obowiązki i odpoczynek
Spędzajcie wspólnie czas
- rozmawiajcie
- czytajcie
- obejrzyjcie coś wspólnie
- zagrajcie w gry rodzinne itp.
- wybierzcie się na wspólny spacer do parku, lasu ( unikajcie dużych skupisk ludzi)
Rodzicu, to nie jest czas na wspólne zabawy Twojego dziecka z kolegami/ koleżankami. Wytłumacz dziecku, że jest to szczególna sytuacja, w której dzieci mają szanse być z rodzicami. Warto wykorzystać ten czas…..
Prace wykonane przez uczniów klasy I b w czasie pracy zdalnej, pod czujnym okiem rodziców.
Powered by aSc EduPage