• Mistrzostwa gminy Główczyce - mini piłka siatkowa dziewcząt - I MIEJSCE

• 20.11.2017 19:11
        • Igrzyska dzieci - AWANS DO FINAŁÓW POWIATOWYCH!
          18 Listopada 2017 roku na hali sportowej w Pobłociu odbyły się mistrzostwa gminy Główczyce w minisiatkówce dziewcząt. Nasze dziewczęta spisały się bardzo dobrze i wygrały całe zawody nie tracąc seta. Dzięki temu zwycięstwu nasza szkoła będzie reprezentować naszą gminę w finałach powiatowych, które 07.12.2017 roku odbędą się w Ustce. Poniżej wyniki:
          SP Główczyce - SP Pobłocie 25:7, 25:19
          SP Główczyce - SP Stowięcino 25:15, 25:18
          SP Główczyce - SP Żelkowo 25:13, 25:19
          Masa zdjęć z zawodów w poniższym linku. Zdjęcia wykonane przez nasze zawodniczkiyes

FOTORELACJA - kliknij

• więcej
        • WICEMISTRZOSTWO POWIATU !!! Tenis stołowy chłopców - Igrzyska dzieci

• 19.11.2017 18:29
        • NASI UCZNIOWIE WICEMISTRZAMI POWIATU SŁUPSKIEGO!!!
          8 dnia listopada w Łupawie odbyły się finały powiatu słupskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.Rewelacyjnie zaprezentowała się nasza drużyna chłopaków w składzie Konrad Klinkusz oraz Szymon Doba. Zdobyli oni wicemistrzostwo powiatu. W meczu decydującym o awansie do finału, pokonali ubiegłorocznego mistrza, szkołę z Łupawy. W finalę ulegli lepiej w tym dniu dysponowanym chłopakom z Przytocka. Gratulujemy. Nie wolno zapominać również o Łukaszu Stence, który był w "pogotowiu" na wypadek kontuzji któregoś z podstawowych graczy. Ale "co się odwlecze..." w przyszłym roku Łukasz wspólnie z Konradem stanowić będą o sile naszego zespołu. Gratulujemy!!!
          Dziewczęta w tych samych zawodach uplasowały się na 6 pozycji, zdobywając tym samym 6 punktów do klasyfikacji generalnej dziewcząt Igrzysk Dzieci:)
        • więcej
        • Sztafetowe biegi przełajowe - Igrzyska dzieci - Brązowe medale!!!

• 17.11.2017 20:25
        • 11 października nasi uczniowie wzięli udział w finałach powiatu słupskiego w sztafetowych , biegach przełajowych, które w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w Smołdzinie.W klasyfikacji końcowej, w bardzo mocnej stawce, nasze dziewczęta zdobyły brązowe medale. Natomiast chłopcom do brązu zabrakło 100 metrów. Nie mniej jednak 4 miejsce jest bardzo dobrym wynikiem. Kolejny rok jesteśmy na podium w kategorii dziewcząt smiley  Gratulujemy!!!
        • więcej
        • Projekt " Gramy w ręczną" - Igrzyska dzieci

• 17.11.2017 20:08
        • Projekt " Gramy w ręczną"
          Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasi uczniowie wznowili treningi z piłki ręcznej. Tym razem nie są to zwykłe zajęcia Szkolnego Koła Sportowego, ale uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie " Gramy w ręczną". Dzięki staraniom nauczyciela wychowania fizycznego p. Pawła Łuczki, nasza szkoła jako 1 z 10 w całym województwie pomorskim zakwalifikowała się do udziału w tym projekcie. „Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas I-IV. Więcej o programie możecie przeczytać TUTAJ. W naszej szkole programem objętych zostało 20 uczniów z klas I-IV. Zajęcia odbywają w każdy czwartek oraz piątek w godzinach 13:30-14:45. Mamy nadzieje, że udział w programie pozwoli nam wspiąć się w tej grze zespołowej na jeszcze wyższy poziom. O wszelkich naszych działaniach związanych z projektem będziemy na bieżąco informować.
        • więcej
        • Drużynowe biegi przełajowe - Igrzyska Dzieci

• Eliminacje oraz finały powiatowe​​​​​​:
          Drużynowe biegi przełajowe - pierwszy etap, gminny, odbył się 23.09.2017 roku o godzinie 9:30 w Żelkowie. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęliśmy 1 miejsce. Warto dodać, że nasze dziewczęta wygrały zarówno w kategorii młodszej jak i starszej. Równie dobrze spisali się chłopcy, którzy podobnie jak dziewczęta wygrali z dwóch kategoriach wiekowych. Dzięki tym wygranym nasi uczniowie awansowali do finałów powiatu słupskiego, które odbyły się 06.10.2017 r. w Smołdzinie. Wśród rywali/rywalek - szkoły w których sa oddziały sportowe. W tej stawce nasze dziewczęta uplasowały się na 3 miejscu. Chłopcy zajęli miejsce najgorsze dla sportowca - 4. Nie zmienia to faktu, że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając dużo punktów do klasyfikacji końcowej Igrzysk Dzieci.