• OGROMNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT - II miejsce w półfinale województwa pomorskiego w koszykówce 3x3

• 27.11.2022 20:39
        • Jeden z największych sukcesów ostatnich lat zanotowały nasze dziewczęta z rocznika 2010 w Igrzyskach Dzieci.
          W koszykówce 3x3 zajęły 2 miejsce w półfinale województwa pomorskiego, przegrywając awans do ścisłego finału, najlepszej szóstki, w stosunku 3 do 2.

Zacznijmy od początku. Jak to się wszystko zaczęło...

Z racji braku chętnych do startu w tej stosunkowo nowej konkurencji wchodzącej w skład Igrzysk Dzieci, nasze dziewczęta rywalizację rozpoczęły od etapu powiatowego.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Jezierzycah.

W zawodach wzięło udział 20 uczestniczek.

Uzyskano następujące wyniki

Główczyce – Kwakowo       12:3

Główczyce - SP 3 Ustka         5:1

Główczyce  - SP Jezierzyce    9:2

Główczyce – Smołdzino      12:0

Kwakowo - SP 3 Ustka          3:0

Kwakowo - SP Jezierzyce      5:4

Kwakowo-Smołdzino             8:0

SP 3 Ustka - SP Jezierzyce    4:2

SP 3 Ustka – Smołdzino         4:2

SP Jezierzyce - Smołdzino    5:2

Kolejność końcowa szkół:

1.     SP Główczyce           8   38:6           12 pkt. POM

2.     SP Kwakowo              7   19:16          10

3.     SP 3 Ustka                  6     9:12          9

4.     SP Jezierzyce             5   13:20          8

5.     SP Smołdzino            4     4:29          7

Kolejnym etapem był etap wojewódzki. W półfinale województwa pomorskiego, również w Kobylnicy, udział wizęły  4 drużyny. Mistrz miasta Słupsk - SP 5 Słupsk, mistrz powiatu słupskiego ZSP Główczyce, mistrz powiatu bytowskiego SP Czarne oraz mistrz powiatu człuchowskiego SP Studzienice.
          Jak się okazało pierwszy mecz był meczem o 1 miejsce. W nim po bardzo dobrej grze ulegamy niestety dziewczynom ze Studzienic 2:3.
          W kolejnych spotkaniach było już o wiele lepiej. Pokonujemy SP Czarne 4:1. W meczu o 2 miejsce pokonujemy mistrza Słupska - SP 5 Słupsk 5:4. .
          Kolejność końcowa turnieju:
          1. SP Studzienice
          2. ZSP Główczyce
          3. SP 5 Słupsk
          4. SP Czarne
          Ogromne brawa dla dziewczyn, które wystąpiły w składzie:
          Lena Stasiuk , Ewa Lewandowska Agata Jaroszewicz Martyna Hofman

• Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w lekkiej atletyce.

• 04.10.2022 22:09
        • Wrzesień to również Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w lekkiejatletyce LDK , tym razem u-12, u-14. Julka Julia Jaszek w domu, ale Wykosowo godnie reprezentowane. Nikola Milewska i Piotr Potyński dali czadu. Ale o tym za chwilę.
          W dniu dzisiejszym w Gdańsku odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w lekkiejaltetyce u-12 i u- 14, czyli zawodników urodzonych w latach 2009-2011. Uczniowie naszej szkoły ZSP Główczyce, godnie reprezentowali dzisiaj barwy AML Słupsk w składzie Lena Stasiuk, Martyna Hofman, Piotr Potyński , Jakub Twardoń, Łukasz Zawiślak, Nikola Milewska.
          I tak:
          Nikola w pchnięciu kulą (2 kg) wicemistrzostwo województwa🔥💪👏 z rekordem życiowym 10,14m.
          Piotr Potyński również wicemistrzostwo województwa w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 52m. I już wiemy, kto będzi reprezentował naszą szkołę na zawodach powiatu słupskiego w rzucie oszczepem w przyszłym roku kalendarzowym🤪👏🔥💪❤️
          Te same osoby sięgnęły również po kolejne medale.
          Nikola brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. rekordu życiowego z wiadomych🤪 powodów nie było, ale 3 miejsce jak najbardziej tak👏
          Piotrek lubi sobie od czasu do czasu poskakać i dzisiaj sobie skoczył po brązowy medal. Zyciówka była i medal też. Ogromne
          gratulacje
          . Lena Stasiuk rekord życiowy w biegu na 60 metrów. Pozostali nasi uczniowie również startowali na miarę swoich możliwości.

Więcej fotek UKS GŁÓWCZYCE - KLIKNIJ
        • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

• 04.10.2022 21:59
        • Z cyklu zaległości sportowe :)
          W związku z licznymi startami naszych obecnych i niestety byłych już uczniów, nadrabiamy z zaległymi wiadomościami sportowymi.
          Koniec pierwszego tygodnia września, to start we wspomnianych w artykule wcześniejszym, Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich.
          Uczniowie startowali w wybranych przez siebie dwóch konkurencjach lekkoatletycznych. Nasi uczniowie licznie uzupełnili i tak bardzo dużą stawkę zawodników i zawodniczek. Mieliśmy również przyjemność zrobić fotkę z rekordzistą Polski na 400 metrów. Kilka fotek poniżej:

Więcej fotek na profilu facebook uksglowczyce - KLIKNIJ