• Minipiłka nożna dziewcząt i chłopców

• 20.05.2018 18:50
        • W minionych tygodniach nasze dziewczęta i chłopcy brali udział w przedostatniej dyscyplinie wchodzącej w skład Powiatowej Olimpiady Młodzieży - minipiłce nożnej. Dziewczęta dzięki wygranej w mistrzostwach gminy i zajęciu 4 miejsca w finałach powiatowych, w najbliższy wtorek walczyły będą w czwórboju lekkoatletycznym. Miejsce w pierwszej dzisiątce pozwoli im wygrać klasyfikację generalną dziewcząt w roku szkolnym 2017/2018.

Chłopcy natomiast dzięki wygranej w mistrzostwach gminy i zajęciu 5 miejsce w powiecie, w tych samych mistrzostwach, ale w swojej kategorii, przy odpadnięciu na etapie gminy zespołu z SP 1 Ustka, zapewnili sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców w roku szkolnym 2017/2018. Nasi uczniowie mają 13 punktów przewagi na drugim zespołem, więc niezależnie od wyniku w czwórboju lekkoatletycznym, zajmą I miejsce. Gratulujemy
        • Dziewczęta z Główczyc wicemistrzyniami powiatu słupskiego w minipiłce ręcznej

• 26.04.2018 15:52
        • 02.03.2018 roku o godzinie 10:00 odbył się finał powiatu słupskiego w minipiłkę ręczną. Nasze dziewczęta od kilku lat walczą dzielnie na etapie powiatu. Tak też było i tym razem. W finale zawodniczki ZSP Główczyce spisały się bardzo dobrze i zajęły drugie miejsce, zostając tym samym  wicemistrzem powiatu . W pierwszym meczu pokonaliśmy zespół gospodarzy 9:2. W drugim niestety zmęczenie naszym zawodniczkom dało się bardzo mocno we znaki i nie potrafiliśmy nawiązać walki ze szkołą z nr 2 Ustka. Tym samym dziewczyny poprawiły się o jedna lokatę w stosunku do ubiegłego roku. Gratulujemy. Zawodniczki do zawodów przygotowywał, podobnie jak miało to miejsce w przypadku chłopców, Paweł Łuczka.

Poniżej fotki z zawodów:
          FOTECZKI
        • Minipiłka ręczna chłopców - finał powiatu słupskiego - I MIEJSCE

• 25.03.2018 21:05
        • 6 marca 2018 roku w Potęgowie odbyły się mistrzostwa powiatu słupskiego w minipiłce ręcznej chłopców. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zostali MISTRZAMI POWIATU. W finale spotkały się 3 szkoły:

szkoła podstawowa z Jezierzyc, gospodarz zawodów szkoła podstawowa z Potęgowa oraz ZSP Główczyce.

W pierwszym meczu gospodarze zawodów pokonali szkołę z Jezierzyc 8:3. W drugim meczu nasi uczniowie zmierzyli się z sp Jezierzyce i wygrali 17:7. W ostatnim meczu pokonaliśmy gospodarzy imprezy 13:8 i tym samym zostaliśmy najlepszym zespołem w powiecie słupskim. Gratulujemy

Link do zdjęć

• Chłopcy z Główczyc MISTRZAMI POWIATU SŁUPSKIEGO  w minisiatkówce - Igrzyska dzieci
        • Chłopcy z Główczyc MISTRZAMI POWIATU SŁUPSKIEGO w minisiatkówce - Igrzyska dzieci

• 10.12.2017 11:43

• 8 grudnia 2017 roku o godzinie 9:30 w Ustce odbyły się mistrzostwa powiatu słupskiego w mini piłce siatkowej. W zawodach wystartowali mistrzowie gmin powiatu słupskiego, szkoły, które zgłosiły sie do zawodów. W naszej grupie rywalizowaliśmy z mistrzami gminy Słupsk ( szkoła z tej gminy była w minionym roku mistrzem powiatu)  oraz mistrzami gminy Kobylnica. W tym roku były to odpowiednio szkoła z Jezierzyc oraz z Kwakowa.
          W drugiej grupie znalazły się mistrzowie: miasta Ustka, gminy Damnica, gminy Dębnica Kaszubska oraz gminy Kępice.

W naszej grupie uzyskano następujące wyniki:

ZSP Główczyce - SP Jezierzyce 2:0
          ZSP Główczyce -SP Kwakowo 2:1
          SP Kwakowo - SP Jezierzyce 1:2

Awans do rundy finałowej z zaliczeniem meczu uzyskały Główczyce i Jezierzyce.

Z drugiej grupy awans uzyskały szkoły z SP 2 Ustka i SP Motarzyno.

Wyniki finałowe:

SP Jezierzyce - SP 2 Ustka 0:2
          SP Jezierzyce - ZSP Główczyce 0:2 ( zaliczenie meczu grupowego)
          ZSP Główczyce - SP Motarzyno 2:1
          SP 2 Ustka - SP Motarzyno 2:0 ( zaliczenie meczu grupowego)
          SP Jezierzyce - SP Motarzyno 0:2
          ZSP Główczyce - SP 2 Ustka 2:1 ( chłopcy w tiebreaku przegrywali już 1:7, ale mocne głowy odwrociły losy meczu i tiebreak wygrany przez naszych mistrzów 15:8).

Klasyfikacja końcowa finału:

1. ZSP Główczyce
          2. SP 2 Ustka
          3. SP Motarzyno
          4. SP Jezierzyce

Półfinał województwa pomorskiego odbędzie się pod koniec lutego 2018 roku w Koczale. O wynikach na pewno poinformujemy.

Chłopcy wystąpili w następującym składzie:

Olaf Gramera, Szymon Doba, Wiktor Kondracik, Łukasz Stenka, Nikodem Hofman, Jan Osiński, Aleksander Szymański, Piotr Mleczko, Błażej Bulczak, Piotr Vlig.

Ze sportowym Pozdrowieniem Paweł Łuczka

FOTKI - KLIKAMY