• Próbny egzamin klas siódmych i ósmych

•       Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły mają za sobą trudne zmagania edukacyjne. Trzydniowy próbny egzamin dla uczniów klas 7 i 8 odbył się w  dniach 12 - 14 marca 2024.  Pierwszego dnia ośmoklasiści i siódmoklasiści napisali test z języka polskiego. Druga część egzaminu to test sprawdzający wiedzę i umiejętności z  matematyki. Trzeciego dnia uczniowie zmierzyli się z testem z języka angielskiego. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwały  zespoły nadzorujące.

Próbny egzamin ósmoklasisty organizowany jest w naszej szkole co roku. Ma on na celu zdiagnozować zakres wiedzy i umiejętności uczniów klas ósmych nabytych w szkole podstawowej.                                                                                                                                                                                                        Maja Filipczak

• Tydzień logopedyczny

• We wszystkich krajach Unii Europejskiej 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. Co roku w ramach Tygodnia Profilaktycznego w naszej szkole organizowane są profilaktyczne zajęcia logopedyczne. W czasie zabaw doskonali się umiejętność wyrazistego mówienia poprzez usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczy prawidłowy tor oddechowy, rozwija pamięć wzrokową, poszerza słownictwo, a także ćwiczy ortografię.

Ewa Kamińska-Daniluk

• Międzynarodowy Dzień Kobiet

• 8 marca w szkole i przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Oczywiście panowie - duzi i mali, zadbli o ty, aby był to wyjątkowy piątek. Nie zabrakło kwiatów, laurek, prezentów i mocy życzeń 💐

W imieniu wszystkich pań z naszej placówki serdecznie dziękujemy za pamięć i serdeczności.

• Mathman - etap szkolny rozstrzygnięty

• Etap szkolny konkursu matematycznego Mathman rozstrzygnięty😊 Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplom za udział oraz mały upominek. Bilet do II etapu, który odbędzie się 22 marca w Redkowicach otrzymała w klasach 2-3 Zofia Tuszyńska, 4-6 Maksymilian Godnicz, 7-8 Aleksander Oleszek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych i nie tylko😉

Paulina Kowal

• „Oddaj misia dla Olafa” - finał szkolnej zbiórki maskotek

• 6 marca odbyło się wielkie pakowanie maskotek zebranych w ZSP w Główczycach przez dzieci, młodzież i dorosłych. Odzew na akcję „Oddaj misia dla Olafa”, organizowanej przez OSP i MDP z Izbicy,  okazał się bardzo duży. Do naszej placówki trafiły maskotki podarowane przez młodszych i starszych, którym los Olafa nie pozostał obojętny. Każdy próbował pomóc w miarę swoich możliwości. Udało się zebrać naprawdę pokaźną liczbę maskotek. W ich pakowanie włączyli się nauczyciele i uczniowie. Do świetlicy wiejskiej w Izbicy odwieźliśmy dzisiaj prawie 20 dużych worków maskotek. Stąd, dzięki druhom z Izbicy, pojadą one w dalszą drogę - do Ergo Areny w Gdańsku. Tam 9 marca odbędzie się mecz, podczas którego zrealizowana zostanie akcja „Dorzuć misie”. Dzięki niej każdy zebrany pluszak przełoży się na kwotę, która wpłynie na konto Olafa i zwiększy szansę na zakup potrzebnego leku. Po meczu zebrane maskotki trafią do nowych małych przyjaciół.

Dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich ❤❤❤, którzy włączyli się w tę akcję!!!

Wspólnymi siłami można zdziałać cuda 😍

Trzymamy kciuki za Olafa👍

• Dni Patrona 2024: Konkurs plastyczny inspirowany poezją Władysława Broniewskiego

• Z okazji Dni Patrona klasy 0-3 wzięły udział w Konkursie Plastycznym inspirowanym poezją Władysława Broniewskiego. Na konkurs wpłynęło 76 prac. Wszystkie prace zachwyciły organizatorów, nauczycieli i pracowników szkoły, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników. Brawo!!!

Zachęcamy Was do udziału w kolejnych konkursach.

Życzymy kreatywności, wyobraźni, sukcesów!

E. Buśkiewicz

A. Wołyńska

• Początek meteorologicznej wiosny

• 1 marca meteorolodzy obchodzą pierwszy dzień wiosny. Mimo, że ta kalendarzowa rozpocznie się dopiero 21 marca, ruszyliśmy dziś na poszukiwania jej zwiastunów. Okazało się, że w okolicy szkoły już widać przyrodę budząca się do życia. Zobaczcie sami...