• Dzień Dziecka w przedszkolu

• Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w grupach przedszkolnych rozpoczęły się już w wigilię 1 czerwca 😉 Atrakcji było co nie miara🍭🍬🍦 Zobaczcie sami 😉

• Praca Oli w II etapie konkursu „Zainwestuj w OZE”

• Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 2 b – Aleksandra Dziuba przeszła do II etapu konkursu plastycznego „Zainwestuj w OZE”, w którym ze 130 prac wyłoniono 50, w tym pracę Oli 🙂 Zachęcamy do głosowania na dzieło Oli poprzez polubienia zdjęcia jej pracy (trzeba kliknąć w link a następnie zdjęcie i je polubić👍, dopiero wtedy głos się liczy).

Z góry dziękujemy za każdy oddany głos 💪

Link do strony, na której można „polubić” 👍pracę Oli: (2) Facebook

• Wycieczka 4a, 4b i 5a do Gdańska

• 30 maja klasy: 4a 4b i 5a wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Odwiedziliśmy centrum rozrywki Loopy's World, Stocznię Gdańsk i Westerplatte. Pogoda była idealna. Miejsca, które odwiedziliśmy - ciekawe, a dzieci zadowolone.

Katarzyna Roman

• Wizyta gr. Misiów w bibliotece

• 30 maja przedszkolaki z grupy Misiów odwiedziły Publiczną Bibliotekę Gminy Główczyce. Z zainteresowaniem oglądały liczny księgozbiór, w tym najgrubszą, największą i najstarszą książkę. Każdy przedszkolak pomalował swój kamyk. Na zakończenie dzieci otrzymały od Pani bibliotekarki książeczkę i słodką niespodziankę.

Lucyna Grzenkowicz

• III Gminny Konkurs Ortograficzny „Wesoła ortografia”

•    30 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Pobłociu odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny dla Klas III. Wzięła w nim udział drużyna reprezentantek naszej szkoły w składzie: Adrianna Sabina-Karbownik z kl. 3 a, Zoja Klimczak z kl. 3 a i Martyna Krzebietke z kl. 3 b. Dziewczynki do konkursu przygotowywały wychowawczynie: p. Katarzyna Jaśkiel i p. Joanna Kędzierska.

W konkursie rywalizowały ze sobą 4 drużyny reprezentujące wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Zgodnie z tytułem konkursu „Wesoła ortografia” atmosfera podczas rozwiązywania poszczególnych zadań była bardzo przyjazna 😉 Drużyny zmierzyły się z 6 zadaniami różnego typu. Wśród nich znalazły się krzyżówki, uzupełnianki, labirynty itp. zadania sprawdzające czujność ortograficzną. Zespoły pracowały zgodnie i wytrwale, naradzając się przy każdym zadaniu. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po podliczeniu punktów okazało się, że niezbędna będzie dogrywka - i to podwójna. Zadanie dodatkowe przygotowane przez organizatorów pozwoliło wyłonić laureatów poszczególnych miejsc. Zespół reprezentujący ZSP w Główczycach uplasował się ostatecznie na III miejscu - ex aequo z gospodarzami konkursu.

Gratulujemy czujności ortograficznej wszystkim uczestnikom konkursu!

Joanna Szczepańska

• Nagrodzeni w  XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Morze, nasze morze”
          • Nagrodzeni w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Morze, nasze morze”

• 29 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wicku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Morze, nasze morze”, połączona z obchodami Dni Patrona – Jana Brzechwy. Wśród nagrodzonych w kategorii kl. IV-VIII znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Maksym Ahafonov z kl. 5 b i Roksana Gzik z kl. 6 a, którzy wykonali prace pod opieką nauczyciela plastyki - p. Małgorzaty Mikulak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym artystom!

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• 29 maja 2023 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w warsztatach z robotyki. Podczas zajęć poszczególne grupy pracowały z robotami Dash i goglami VR oraz poznawały tajniki funkcjonowania sztucznej inteligencji.