Dnia 6 i 7 października klasy I, II i III wyjechały na wycieczkę do leśniczówki w Wielkiej Wsi na warsztaty przyrodniczo- leśne. Nadleśnictwo Damnica przygotowało szereg atrakcji dla dzieci zakończonych ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.
Suszenie owoców i warzyw
Warzywa i owoce są powszechnie uznawane za produkty bogate w składniki odżywcze, niezbędne dla naszego organizmu.
Najkorzystniej jest spożywać je na surowo.
Niestety warzywa i owoce są podatne na zmiany i psucie się podczas długiego przetrzymywania, co jest ich dużym minusem. Jedną z metod utrwalenia jarzyn i słodkich plonów jest suszenie. Takie zajęcia odbyły się w klasach trzecich. Uczniowie przygotowali owoce i warzywa do suszenia, a po wysuszeniu ze smakiem je zajadali.Danuta Kułakowska
11
Powiatowy Turniej Szachowy
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Smołdzinie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy.
Turniej dzielił się na dwie kategorie wiekowe: Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009). Do konkurencji przystąpiło po 6 szkół w każdej kategorii wiekowej. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie pracujący pod kierunkiem p. Małgorzaty Mikulak - w grupie starszej Piotr Potyński, Łukasz Kuna, Mariusz Wilga oraz Karolina Mydło. W grupie młodszej grali: Emil Rahoza, Jakub Śpiewak, Dawid Basendowski oraz Martyna Ruchniewicz. Rozgrywki były prowadzone systemem "każdy z każdym", w związku z tym każdy uczestnik miał do rozegrania 5 partii.
Nasi uczniowie z grupy młodszej zajęli III miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Mikulak
10
Zbiórka darów dla Schroniska dla Zwierząt w Słupsku
Droga społeczności szkolna!
Nasza szkoła, jak co roku, organizuje zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Słupsku.
Rzeczy, które są najbardziej potrzebne to: koce, ręczniki, pościel, karmy i środki czystości typu płyn domestos, płyn do podłóg ajax, płyn do naczyń i szyb. Koce, ręczniki, pościele nie muszą być nowe, ważne, by były czyste.
Zbiórka trwa do 13 października 2022 r.Zebrane rzeczy zbieramy w salach poszczególnych oddziałów. Następnie, po upływie czasu, przekażemy je do koordynatora akcji – p. K. Roman, która odwiezie nasze dary do schroniska.
Bardzo dziękujemy za wsparcie!Katarzyna Roman
INFORMACJA O PROFILAKTYCE JODOWEJ
Realizując Rządowe działania profilaktyczne z zakresu ochrony ludności, szkoły otrzymały niezbędny przydział tabletek jodku potasu.
W razie zaistnienia takiej potrzeby, tabletki te, za zgodą rodziców, mogą zostać podane dzieciom z naszej placówki.
Wychowawcy poszczególnych oddziałów przekażą rodzicom zgody na podanie ww. tabletek (na otrzymanym druku proszę zaznaczyć właściwą informacje: wyrażam zgodę lub nie wyrażam zgody - niepotrzebne skreślić).
Jednocześnie informujemy, że obecnie nie ma konieczności ich podawania, a cała akcja ma charakter PROFILAKTYCZNY.Druk zgody przekazanej dzieciom przez wychowawców oraz szczegółowe informacje o tabletkach Jodku Potasu TZF znajdują się w karcie charakterystyki produktu - dokumenty dostępne po kliknięciu w poniższe linki.
Mistrzostwa województwa pomorskiego w lekkiej atletyce
Wrzesień to również Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w lekkiejatletyce LDK , tym razem u-12, u-14. Julka Julia Jaszek w domu, ale Wykosowo godnie reprezentowane. Nikola Milewska i Piotr Potyński dali czadu. Ale o tym za chwilę.
W dniu dzisiejszym w Gdańsku odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w lekkiejaltetyce u-12 i u- 14, czyli zawodników urodzonych w latach 2009-2011. Uczniowie naszej szkoły ZSP Główczyce, godnie reprezentowali dzisiaj barwy AML Słupsk w składzie Lena Stasiuk, Martyna Hofman, Piotr Potyński , Jakub Twardoń, Łukasz Zawiślak, Nikola Milewska.
I tak:
Nikola w pchnięciu kulą (2 kg) wicemistrzostwo województwa z rekordem życiowym 10,14m.
Piotr Potyński również wicemistrzostwo województwa w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 52m. I już wiemy, kto będzi reprezentował naszą szkołę na zawodach powiatu słupskiego w rzucie oszczepem w przyszłym roku kalendarzowym
Te same osoby sięgnęły również po kolejne medale.
Nikola brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. rekordu życiowego z wiadomych powodów nie było, ale 3 miejsce jak najbardziej tak
Piotrek lubi sobie od czasu do czasu poskakać i dzisiaj sobie skoczył po brązowy medal. Zyciówka była i medal też. Ogromne
gratulacje
. Lena Stasiuk rekord życiowy w biegu na 60 metrów. Pozostali nasi uczniowie również startowali na miarę swoich możliwości.Paweł Łuczka
Więcej fotek UKS GŁÓWCZYCE - KLIKNIJ
Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie
Z cyklu zaległości sportowe :)
W związku z licznymi startami naszych obecnych i niestety byłych już uczniów, nadrabiamy z zaległymi wiadomościami sportowymi.
Koniec pierwszego tygodnia września, to start we wspomnianych w artykule wcześniejszym, Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich.
Uczniowie startowali w wybranych przez siebie dwóch konkurencjach lekkoatletycznych. Nasi uczniowie licznie uzupełnili i tak bardzo dużą stawkę zawodników i zawodniczek. Mieliśmy również przyjemność zrobić fotkę z rekordzistą Polski na 400 metrów. Kilka fotek poniżej:Paweł Łuczka
Więcej fotek na profilu facebook uksglowczyce
Zbliża się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
03-06.10.2022. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
07.10.2022. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
● Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
● Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
● W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Szkolny koordynator
Paulina Kowal
Zbieramy „TALENCIAKI”
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Sympatycy naszej szkoły!
Serdecznie dziękujemy za dotychczas zebrane „TALENCIAKI” na rzecz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach. Akcja trwa do 20.11.2022 r.
Link do strony, na której można przypisać „TALENCIAKI” naszej szkole: Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa (lidl.pl);
Na naszym koncie mamy już 172 kupony. Nie poddajemy się! Zbieramy dalej! Każdy kupon przybliża nas do nagrody z katalogu i daje większą szansę w losowaniu nagród (najbliższe już 6 października).
Z Wami na pewno się uda! ;-)
Poniżej ponownie publikujemy szczegóły udziału w akcji.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach dołączył do projektu Firmy Lidl „SZKOŁY pełne TALENTÓW”.
Od 5 września do 13 listopada 2022 roku za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo w sieci handlowej Lidl otrzymają Państwo kupon - tzw. „TALENCIAK”, który można przekazać naszej szkole. ZSP w Główczycach będzie zbierać te punkty i wymieniać na różnego rodzaju nagrody z katalogu, które przyczynią się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia oraz rozwoju naszych dzieci.
W jaki sposób przekazać „TALENCIAKI” naszej szkole?
- wrzucić kupon do puszki znajdującej się przy wejściu do budynku przy ul. Na Wzgórzu lub ul. Szkolnej;
- przekazać kupon, skanując kod QR lub wprowadzając numer kuponu – link do strony: Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa (lidl.pl);
- przesłać zdjęcie kuponu z kodem w prywatnej wiadomości na konto wicedyrektora szkoły – p. Joanny Szczepańskiej za pomocą MS Teams lub Facebooka;
- przesłać kod spisany z „TALENCIAKA” do wicedyrektora szkoły – p. Joanny Szczepańskiej wiadomością za pośrednictwem Librusa,
- przekazać kupon do sekretariatu szkoły lub wychowawcy klasy/grupy.
Kupony w postaci „TALENCIAKÓW” przekazane szkole wezmą udział w dodatkowym losowaniu.
Z Waszym wsparciem na pewno się uda! ;-)
Zaproście do akcji znajomych i rodzinę. Im więcej osób zaangażuje się w zbiórkę „Talenciaków” na rzecz naszej szkoły, tym większe szanse na nagrody z katalogu Lidla dla naszych uczniów.
Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie okazane w tej akcji
Dzień chłopaka
„Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież
Dzień Chłopaka!”
63Dzień chłopaka - dniem krawata.
Pod tym hasłem świętowaliśmy w naszej szkole 30 września. Tego dnia nieodłącznym elementem ubioru każdego ucznia i nauczyciela był krawat. A pomysłów było wiele. Mogliśmy oglądać krawaty po dziadku, po tacie, młodzieżowe, damskie, krawaty z kolorowego papieru. Pojawiły się też muchy, większe i mniejsze. Pomysł Samorządu Uczniowskiego spodobał się społeczności szkolnej. Było wesoło i kolorowo.
Anna Duda
2
Szkolny konkurs plastyczny
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
„NAUCZYCIELE W OCZACH DZIECI”
Zadaniem konkursu jest przygotowanie portretu wybranego nauczyciela uczącego w naszej szkole. Portret powinien być realistyczny i stanowić osobistą refleksję nad cechami (strój, cechy wyglądu, charakterystyczne cechy nauczanego przedmiotu). Może być całopostaciowy, stojący, siedzący, do kolan, półpostać lub popiersie.
CELE
* Popularyzacja portretu – plastycznego przedstawienia człowieka, zawierającego
indywidualne cechy modela.
* Umożliwienie uczniom wyrażenia odczuć i refleksji związanych z obserwacją różnorodności ludzi.
* Rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.
* Doskonalenie warsztatu plastycznego poprzez udział w konkursie.
TERMIN KONKURSU
Prace przynosimy do 7 października 2022r., do pań: Weroniki Michalik, Hanny Filipkowskiej, Grażyny Lemek lub Aleksandry Żydyk
FORMAT PRACY: A3, blok techniczny
TECHNIKA WYKONANIA - dowolna
ZASADY KONKURSU
1. Przedmiotem prac jest wykonanie portretu nauczyciela uczącego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Główczycach.
2. Uczestnikami konkursu są uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: 0-III oraz IV-VIII.
3. Każda praca powinna być czytelnie opatrzona na odwrocie imieniem, nazwiskiem, klasą autora oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela, którego portret przedstawia.
KRYTERIUM PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
- samodzielne wykonanie pracy,
- zgodność z tematem,
- oryginalność, estetyka wykonania,
- ogólne wrażenie artystyczne.
INFORMACJE KOŃCOWE
Przystępując do konkursu uczestnik wyraża zgodę na upublicznianie danych osobowych oraz wykorzystanie dostarczonych prac przez organizatora. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w naszej szkole podczas obchodów 75-lecia naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Święto Pieczonego Ziemniaka
28 września 2022 r. dwudziestoosobowa grupa uczniów reprezentująca ZSP w Główczycach, pod opieką p. I. Galas-Lorentz i p. D. Lӧper, gościła u naszych Przyjaciół w Środowiskowym Domu Samopomocy w Szczypkowicach.
Zgodnie z wieloletnią tradycją pracownicy i podopieczni ŚDS-u przygotowali obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka. Było wiele atrakcji, a wśród nich: wspólne śpiewy, tańce i zabawy. Nie obyło się oczywiście bez konkurencji związanych z ziemniakiem, w których udział brali podopieczni ŚDS-u, uczniowie i nauczyciele ZSP oraz zaproszeni goście. Odbyły się również turnieje sportowe – w tenisa stołowego i piłkarzyki. Rywalizacja była zacięta, a doping kibiców wzmagał dobrą zabawę, w której wszyscy byli Zwycięzcami. Wielką frajdą dla uczniów okazała się także możliwość skorzystania z sali doświadczania świata. Pracownicy i podopieczni ŚDS-u zadbali także o kulinarną stronę obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka, organizując poczęstunek, na którym oczywiście królował nie kto inny jak kartofel – w postaci placuszków, pierogów, sałatek, zapiekanek itp. dań - palce lizać ;-)
Mimo niesprzyjającej pogody i konieczności realizacji obchodów w budynku, wszyscy zgromadzeni mile spędzili czas. Atmosfera jak zawsze była bardzo przyjacielska. A na koniec tego emocjonującego dnia przestało w końcu padać i udało się jeszcze zrealizować spacer po Szczypkowicach.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tym wyjątkowym święcie!
Joanna Szczepańska
36
Uczymy się matematyki
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w projekcie edukacyjnym wydawnictwa GWO "Lepsza szkoła". Celem projektu jest monitorowanie postępów uczniów w nauce matematyki oraz ich analiza w odniesieniu do wyników krajowych. Ponadto, w tym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła również do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka. Celem projektu jest przede wszystkim kształtowanie inicjatywy i kreatywności w rozwiązywaniu problemów oraz umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Na lekcjach matematyki będziemy wykonywać zadania specjalne i celebrować wydarzenia matematyczne. Będzie się działo! Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Paulina Kowal.
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Główny cel inicjatywy to wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach, otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 103 200 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy, a także radzenia sobie w życiu codziennym.
Na zajęciach uczniowie zapoznali się ze słownictwem związanym z programowaniem - inteligentny Hub z dwoma portami, małe silniki, matryca świetlna oraz czujniki kolorów oraz sekwencja. Stawiali także pierwsze kroki w budowaniu modeli, które ożyją dzięki programowaniu.
Danuta Kułakowska
8
Nasza szkoła uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania
Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2022 r. odbyło się wspólne czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji.
"Ballady i romanse" zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu "Poezyj" Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. To zbiór nowatorski i oryginalny, a jednocześnie ujmujący naturalnością stylu i prostotą języka. Wiersze ukazują szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności. Zbiór Mickiewiczowskich poezji rychło stał się literackim wydarzeniem, wzbudzając wielki entuzjazm wśród miłośników literatury narodowej.
Do corocznej akcji wspólnego czytania przyłączyła się również społeczność szkolna ZSP w Główczycach. 23 września wspónie z nauczycielami podczas lekcji uczniowie poznawali wybrane utwory z cyklu: "Ballady i romanse".
23
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
We wtorek 20.09.2022 kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola brały również udział w Ogólnopolskiej Akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką", która miała na celu integrację wszystkich przedszkolaków z całej Polski śpiewając wspólnie o godzinie 10.00 piosenkę „Dziecięce marzenia". Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!
Dorota Wdowiak
16
Spotkanie przedszkolaków z Panem Policjantem
20 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Miejskiej Policji w Słupsku Panem Michałem Sobiesiakiem. Podczas spotkania funkcjonariusz przybliżył przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Policjant przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.
Dorota Wdowiak
Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a wraz z nim wycieczki, które pozwalają nam lepiej poznać historię naszego regionu. Tym razem uczniowie „Kaszëbi” pod opieką pań A. Łuczki, K. Zawadzkiej i W. Michalik zwiedzili Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Jest to urokliwa zabudowa wiejska z przełomu XIX i XX wieku. Dowiedzieliśmy się co to są zagrody czworoboczne, które niegdyś należały do zamożniejszych mieszkańców Swołowa. Cechą charakterystyczną zagrody był wjazd przez budynek bramy na teren zamkniętego podwórza. Na wprost znajdowała się chata mieszkalna, po bokach, z jednej strony stodoła, z drugiej zabudowania inwentarzowe. Samo podwórze było wybrukowane kamieniem polnym. Zwiedzając Muzeum dowiedzieliśmy się jak wyglądało dawne życie na
pomorskiej wsi. Oglądaliśmy wyposażenie domów mieszkalnych, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy maszyny i narzędzia służące ludziom do prac w gospodarstwie. To była dla nas ciekawa lekcja historii.
Nadszedł jednak czas powrotu do współczesności. Wybraliśmy się więc jeszcze do kina na film „Mój przyjaciel lew”. Wycieczkę zakończyliśmy pobytem w restauracji McDonald’s.Weronika Michalik
18
Konkurs fotograficzny Akademii Pomorskiej
Przed wakacjami Akademia Pomorska w Słupsku ogłosiła konkurs fotograficzny. Jeśli jesteś pasjonatem fotografii i przyrody lub - masz duszę artysty, to obserwuj i utrwalaj ciekawe miejsca regionu Pomorza. Akademia Pomorska Instytut Biologii i Nauk o Ziemi w Słupsku zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym i plastycznym pt."Bioróżnorodność i Georóżnorodność regionu Środkowego Pomorza". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.
Prace można składać do środy 28 września 2022 r. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Szczegółowe informacje na temat konkursu: kliknij poniższy link
Konkurs fotograficzny
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda powiatu w obiektywie - edycja 2022”, ogłoszonego przez Starostę Słupskiego. Zdjęcia można nadsyłać w niżej wymienionych kategoriach:
- I - Krajobraz powiatu słupskiego,
- II - Przyroda oczami młodzieży,
- III - Przyroda oczami dzieci.
Prace wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz w przypadku dzieci i młodzieży z pisemną zgodą rodzica (opiekuna) należy składać w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14 w Biurze Obsługi Mieszkańca – pok. nr 1 w terminie do dnia 15 października 2022 r. Prosimy o załączenie wersji elektronicznej zdjęcia lub negatywu.
Szczegóły konkursu znajdą Państwo na stronie: Konkurs fotograficzny "Przyroda powiatu w obiektywie" - edycja 2022 | Powiat Słupski
Archiwum Aktualności