Gry i zabawy z dyniową tematyką w grupie 0 b.
Przedszkolaki również obchodziły święto dyni. To był dzień pełen wrażeń ;-)
Gry i zabawy z dyniową tematyką w grupie 0 b.
Przedszkolaki również obchodziły święto dyni. To był dzień pełen wrażeń ;-)
Grupa 0 a obchodziła Dzień Dziewczyn.
W piątek 15 października 2021 roku 24 uczniów kl. VII-VIII ZSP w Główczycach wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.
Test przygotowany przez organizatorów zmagań sprawdzał wiedzę geograficzną uczniów w różnym aspekcie. Na uczestników konkursu czekały nie tylko zadania z geografii fizycznej, sprawdzające podstawowe umiejętności jak posługiwanie się współrzędnymi geograficznymi czy skalą mapy, ale także sprawdzające orientowanie się na mapie.
Komisja konkursowa, w skład której weszły nauczycielki geografii: p. Renata Mazurek, p. Joanna Szczepańska i p. Danuta Kułakowska, sprawdziła prace zgodnie uczniów. Okazało się, że niektóre zadania wcale nie należały do łatwych i przyspożyły uczniom wiele trudu.
Do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 17 grudnia 2021 r. w SP nr 1 w Lęborku, awansowała uczennica klasy VII b - Maja Mazurek.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie zmagań!
Joanna Szczepańska
Nadszedł czas na ogłoszenie wyników cyklicznego konkursu biblioteki szkolnej ZSP w Główczycach „KSIĄŻKOŻERCA MIESIĄCA”. Mam ogromną przyjemność poinformować, że czytelnikiem miesiąca została uczennica klasy VII C DOMINIKA LASOTA. Nasza zwyciężczyni czyta dużo i szybko. Lubi literaturę fantasy, ale nie pogardzi też dobrą powieścią obyczajową. Dominika nie czyta książek - ona je pochłania w zawrotnym tempie! W kategorii grupowej „Książkożercami miesiąca” zostali uczniowie klasy 7C. Gratulujemy zwycięstwa i szczerze zazdrościmy!
„Książkożercy” to szkolny konkurs czytelniczy, który od kilku lat z powodzeniem realizowany jest w naszej szkole. Stan czytelnictwa rozstrzygany jest co miesiąc w dwóch kategoriach: indywidualnej i klasowej. Pragnę przypomnieć, iż co miesiąc na czytelnika miesiąca czeka nagroda rzeczowa oraz dyplom.
Maja Filipczak
W październiku w naszej szkole odbyły się dwa konkursy matematyczne.
6 października uczniowie zmagali się z zadaniami powiatowego konkursu „Wspaniała siódemka” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łupawie. W konkursie brali udział uczniowie klas VI, VII oraz VIII, w sumie 15 osób.
12 października uczniowie zmierzyli się z zadaniami Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki. Do konkursu zgłosiło się 12 uczniów z klas VII i VIII. Zadania na obu konkursach były dla uczniów sporym wyzwaniem.
Szkolna komisja konkursu „Wspaniała siódemka”, w składzie p. Paulina Kowal oraz p. Agnieszka Łuczka, wyłoniła dwóch uczniów z klasy VI, którzy zakwalifikowali się do II etapu. Półfinał odbędzie się 6 listopada w Łupawie. Najlepsze wyniki uzyskali: Aleksander Dąbrowski oraz Filip Mikulak. Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie.
Paulina Kowal
Święto pracowników oświaty zwane potocznie „Dniem Nauczyciela” przypada 14 października. Uczniowie naszej szkoły wiedzą doskonale, że to dzień, który świętują nie tylko nauczyciele i pedagodzy, ale wszyscy pracownicy szkoły: obsługa, administracja, opiekunowie świetlicy, bibliotekarze.
Uroczysty nastrój panował w szkole od rana. Korytarze zapełniły się odświętnie ubranymi dziećmi i młodzieżą. Wręczano kwiaty, laurki i upominki wychowawcom oraz pozostałym nauczycielom. Uczniowie pamiętali również o dyrekcji szkoły, paniach sekretarkach, konserwatorach, kucharkach i paniach dbających o porządek w szkole.
W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 4A i 4B przygotowali również występ pod kierunkiem swoich wychowawców, p. Ewy Butwin – Wintoniak i p. Mai Filipczak. Przedstawienie nawiązywało do codziennych sytuacji szkolnych, zaprezentowanych jednak z humorem i przymrużeniem oka. Całość występu urozmaicona została piosenkami przygotowanymi pod kierunkiem nauczyciela muzyki, pana Jonasza Mrozika. Prezentacja dla uczniów i nauczycieli odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej, o której oprawę dekoracyjną zadbały: p. Małgorzata Mikulak i p. Agata Pilarczyk. Wszyscy obecni na uroczystości pracownicy szkoły otrzymali piękne pamiątkowe magnesy okolicznościowe wręczane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto. Choć pamięć, sympatia, wzajemny szacunek i zasady aktywnej współpracy powinny nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko 14 października. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom zaangażowanym w organizację szkolnych obchodów święta – serdecznie dziękujemy!
Maja Filipczak
Z przyjemnością informujemy, że przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".
Celem projektu jest:
– promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno,
– rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką,
– współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym,
– wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, patriotyzm,
– kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych,
– kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku,
– zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie,
– współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.
O naszych działaniach będziemy informować na szkolnej stronie. Naszym przedszkolakom życzymy dużo kreatywności podczas realizacji projektu.
Dorota Wdowiak
W środę 6 paźdzernika 2021 r. dwie czteroosobowe drużyny uczniów naszej szkoły, pod opieką p. R. Piechnej-Ludko, reprezentowały ZSP Główczyce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w szachach drużynowych. Grupa starsza w składzie:
zajęła III miejsce.
Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunowi koła szachowego - p. Małgorzacie Mikulak!
Święto gier w klasie I a.
Tak uczniowie z grupy zero spędzali czas głośnego czytania.
Nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie!
W sobotę 2 października 2021 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczystość, podczas której czworo naszych uczniów: Amelia Dubielska i Martyna Rahoza z klasy V a, oraz Oliwia Mielewczyk i Przemysław Albrecht z klasy V b odebrało od senatora Bogdana Borusewicza dyplomy i nagrody za udział w konkursie „List do taty”. Ogólnopolski konkurs zorganizowała Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorowie oraz ich biura senatorskie.
Celem konkursu było propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Był adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem było napisanie pracy na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?"- która miała mieć formę listu do ojca. Konkurs miał ukazać niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka. Brało w nim udział ośmioro uczniów z naszej szkoły, z których czworo zdobyło nagrody:
II miejsce - Amelia Dubielska klasa V a,
nagroda specjalna - Martyna Rahoza klasa V a,
wyróżnienie - Oliwia Mielewczyk klasa V b,
wyróżnienie - Przemysław Albrecht klasa V b.
Po uroczystości dzieci wraz opiekunami zostały zaproszone na zwiedzenie wystawy stałej Europejskiego Centrum Solidarności. Wicemarszałek Senatu senator Bogdan Borusewicz bohater tamtych wydarzeń opowiadał im, jak walczył o wolność słowa przed 40 laty w Polsce i jak trudna była droga do wolności.
Klasy pierwsze zostały pasowane na czytelnika.
W grupach zero A i zero B odbyła się lekcja o bezpieczeństwie przeprowadzona przez Pana policjanta
W sobotę 2 października 2021 r. liczna grupa uczniów kl. II-VIII reprezentowała naszą szkołę w kolejnej edycji rajdu na orientację "Śladami Maczugi Stolema", organizowanego od wielu lat przez GOK w Główczycach. Tegoroczna edycja imprezy dla miłośników biegania z mapą w celu sprawdzenia swojej orientacji w terenie odbyła się w okolicach Stowięcina. Rolę gospodarza pełniła Szkoła Podstawowa w Stowięcinie, na terenie której znajdowały się start i meta rajdu.
1 października 2021 r., na zaproszenie historyka - p. Jerzego Horbacza, uczniów kl. V-VIII odwiedził wyjątkowy gość - mieszkanka naszej gminy, której rodzina została wywieziona na Syberię. Pani Irena opowiedziała zebranej młodzieży, jak wyglądał wówczas świat oczami dziecka, z jakimi trudnościami zmagali się Sybiracy oraz wystosowała do uczniów przesłanie dotyczące przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka i wartości, którymi warto kierować się w życiu.
1 października 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku wywołał wielkie poruszenie. W tym roku udział w akcji brały oddziały od 0 do 8. Grupy młodsze 0-1 zostały wprowadzone w świat tabliczki mnożenia, natomiast klasy starsze rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z klasy w konkursie. Uczniowie klas 3-8 otrzymali po 5 przykładów i 3 minuty na uzupełnienie losów z tabliczki mnożenia do 100. Podczas sprawdzania uczniowie wykonywali różne zadania m.in. przechodzili przez stacje zadaniowe, karty pracy, grę w kwadraty. Uczniowie klas 5 byli przedstawicielami patrolu egzaminacyjnego i egzaminowali w szkole nauczycieli i obsługę. Klasy 8 zorganizowały na dwóch przerwach stoiska, na których można było zmierzyć się z przykładami tabliczki mnożenia do 500 i jednocześnie z czasem. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali swoje przykłady otrzymali nagrody eksperta.
Paulina Kowal
Uczniowie klasy III a przygotowywali się do obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia m.in. poprzez stworzenie gazetki tematycznej. Zapraszamy do obejrzenia i poczytania ;-)
Tabliczkę mnożenia można ćwiczyć i utrwalać także z wykorzystaniem multimedialnych gier, co może być całkiem fajną zabawą, łączącą przyjemne z pożytecznym. Prrzekonali się o tym nie tylko uczniowie kl. III i IV.
30 września w szkole i przedszkolu swoje święto obchodzili panowie. Świętowaliśmy bowiem Dzień Chłopaka. Dziewczynki z poszczególnych oddziałów przygotowały niespodzianki dla kolegów. były śpiewy, życzenia, upominki i słodkości. Zobaczcie sami ;-)
W sobotę 25 września 2021 r. ucziowie ZSP w Główczyach, pod opieką: p. Weroniki Michalik, p. Agnieszki Łuczki i p. Danuty Kułakowskiej, wzięli udział w rajdzie pieszym, zorganizowanym przez PTTK Słupsk, w ramach 46. Zlotu Szlakami Słowińskiego Parku Narodowego.
Powered by aSc EduPage