Igrzyska dzieci - AWANS DO FINAŁÓW POWIATOWYCH!
18 Listopada 2017 roku na hali sportowej w Pobłociu odbyły się mistrzostwa gminy Główczyce w minisiatkówce dziewcząt. Nasze dziewczęta spisały się bardzo dobrze i wygrały całe zawody nie tracąc seta. Dzięki temu zwycięstwu nasza szkoła będzie reprezentować naszą gminę w finałach powiatowych, które 07.12.2017 roku odbędą się w Ustce. Poniżej wyniki:
SP Główczyce - SP Pobłocie 25:7, 25:19
SP Główczyce - SP Stowięcino 25:15, 25:18
SP Główczyce - SP Żelkowo 25:13, 25:19
Masa zdjęć z zawodów w poniższym linku. Zdjęcia wykonane przez nasze zawodniczki
FOTORELACJA - kliknij
Mistrzostwa gminy Główczyce - mini piłka siatkowa dziewcząt - I MIEJSCE
Sztafetowe biegi przełajowe - Igrzyska dzieci - Brązowe medale!!!
11 października nasi uczniowie wzięli udział w finałach powiatu słupskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w Smołdzinie.W klasyfikacji końcowej, w bardzo mocnej stawce, nasze dziewczęta zdobyły brązowe medale. Natomiast chłopcom do brązu zabrakło 100 metrów. Nie mniej jednak 4 miejsce jest bardzo dobrym wynikiem. Kolejny rok jesteśmy na podium w kategorii dziewcząt Gratulujemy!!!
Projekt " Gramy w ręczną"
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasi uczniowie wznowili treningi z piłki ręcznej. Tym razem nie są to zwykłe zajęcia Szkolnego Koła Sportowego, ale uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie " Gramy w ręczną". Dzięki staraniom nauczyciela wychowania fizycznego p. Pawła Łuczki, nasza szkoła jako 1 z 10 w całym województwie pomorskim zakwalifikowała się do udziału w tym projekcie. „Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas I-IV. Więcej o programie możecie przeczytać TUTAJ. W naszej szkole programem objętych zostało 20 uczniów z klas I-IV. Zajęcia odbywają w każdy czwartek oraz piątek w godzinach 13:45-14:45. Mamy nadzieje, że udział w programie pozwoli nam wspiąć się w tej grze zespołowej na jeszcze wyższy poziom. O wszelkich naszych działaniach związanych z projektem będziemy na bieżąco informować.
Wycieczka klas czwartych
W dniu 15 listopada klasy czwarte w ramach projektu udały się na wycieczkę do Łeby. Celem wyjazdu było Muzeum Bursztynu. Odwiedziliśmy tam cztery sale dydaktyczne: Las bursztynowy, Epoka lodowcowa, Sala inkluzji oraz Bursztynowa komnata. Zobaczyliśmy tam wspaniałe eksponaty i niezwykłe egzemplarze bursztynu, dowiedzieliśmy się tam, jak i kiedy powstał bursztyn. dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o ówczesnej przyrodzie. W wolnym czasie odwiedziliśmy plażę wschodnią, gdzie zbieraliśmy otoczaki jak również dzięki sprzyjającej pogodzie spacerowaliśmy Aleją Prezydencką w Łebie. Na koniec udaliśmy się na obiad.
Gminny Konkurs Poezji Juliana Tuwima
XII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima odbył się 14 listopada 2017 roku w Szkole podstawowej im. Juliana Tuwima w Pobłociu.
W skład komisji wchodziły:1. p.J. Żmuda dyrektor Szkoły Podstawowej w Pobłociu
2.p.D. Milczarek- SSP Szczypkowice
3.p.A. Śniegula- SP Stowięcino
4.p.K.Zawadzka- ZSP Główczyce
W konkursie wzięło udział po 4 uczestników z każdej ze szkół.Komisja oceniała recytatorów w dwóch kategoriach
klas I-III i IV- VI. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie.
Byłam dumna z każdego uczestnika konkursu.
W klasach I - III
I miejsce Marcel Kiedrowski z III B ( wych. K. Jaśkiel)
III miejsce Zosia Czyżewska ( wych. M Melka)
W klasach IV - VI
II miejsce Dominika Jaszek VII A ( wych. J. Szczepańska)Biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, posiłek, a wyróżnieni także nagrody książkowe.
Pani Dyrektor podziękowała serdecznie nauczycielom za przygotowanie uczniów ,a uczestnikom za wspaniałe występy.
opiekun grupy: Katarzyna Zawadzka
Książkożerca miesiąca - październik 2017
Wielki Maraton Czytelniczy 2017/ 2018 „W lustrze książki”
Ruszyła kolejna już edycja ogólnopolskiego konkursu Wielki Maraton Czytelniczy. Konkurs trwa od września 2017 do czerwca 2018 roku. Głównym jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz budowanie świadomości literackiej. Zadaniem maratończyków jest przeczytanie 1 książki w miesiącu, a następnie napisanie testu literackiego dotyczącego treści i problematyki określonej lektury. Teksty maratonu obejmują: beletrystykę, biografie, literaturę popularno-naukową, reportaż, esej, literaturę faktu. „W lustrze książki" to część maratonu przeznaczona dla uczniów klas II i III gimnazjum oraz dla uczniów klas VII szkół podstawowych w całej Polsce.
Lista maratończyków ZSP w Główczycach:
- Patryk Romowski IIA gimnazjum
- Zuzanna Krajewska IIB gimnazjum
- Dorota Szczepaniak IIB gimnazjum
- Nikola Mikulak IIB gimnazjum
- Amelia Pytlak IIIA gimnazjum
- Daria Świętorecka IIIA gimnazjum
- Alicja Nocoń VII B SP
- Anna Czyżewska VIIB SP
- Zuzanna Twardowska VIIB SP
- Dominika Jaszek VIIA SP
- Gabriela Lewandowska VIIA SP
- Daria Wielgus VIIA SP
- Wiktoria Bednarek VIIA SP
M. Cysewska
"Nasz naród jak lawa". Akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
10 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel stanowił prezentację projektu edukacyjnego zrealizowanego przez klasę IIA i IIB gimnazjum pod kierunkiem wychowawców: p. Mai Cysewskiej i p. Renaty Piechnej – Ludko.
Uroczystość rozpoczęła się krótkim przemówieniem uczennicy klasy IIA Wiktorii Bałabuch, która przedstawiła cele projektu i trudności, z którymi mierzyli się nasi gimnazjaliści podczas realizacji przydzielonych zadań. Część oficjalną akademii poprowadziła uczennica klasy IIB Nikola Mikulak. Następnie rozpoczęto część artystyczną spotkania. 2 narratorów przeniosło nas w daleką i trudną przeszłość naszego kraju. Uczennice: Konstancja Zabiegła i Justyna Klinkusz przybliżyły zebranym historyczne okoliczności utraty niepodległości przez Polskę. Następnie zarysowały niezapomnianą drogę do odzyskania wolności przez naszą ojczyznę. Punktem kulminacyjnym akademii była wyjątkowa, niezwykle sugestywna inscenizacja, w której Polska została zaatakowana i zniewolona przez trzech okrutnych zaborców. Postać Polski odegrała Julia Mularczyk (IIA), natomiast w rolę oprawców wcielili się: Kacper Iwanicki (IIB), Nikola Bobko (IIA) oraz Oliwia Daniluk (IIA). Obserwując publiczność nietrudno było zauważyć, iż niejednemu gościowi zakręciła się łza wzruszenia w oku. Nasi gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania. Uroczysty apel zwieńczony został piękną recytacją utworów lirycznych nawiązujących tematycznie do utraty a następnie odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękne deklamacje zaprezentowali: Jakub Barabasz (IIA), Dorota Szczepaniak (IIB) oraz Bartłomiej Ozga (IIB). Na zakończenie akademii wystąpił gościnnie zespół wokalny ze szkoły podstawowej pracujący pod kierunkiem p. Barbary Środy i p. Jonasza Mrozika. Uczennice klas IV i V entuzjastycznie wykonały pieśń patriotyczną pt. „Niepodległa, niepokorna”. Uroczystość zakończona została gromkimi brawami licznie zebranych gości, wśród których obecni byli: Wójt Gminy Główczyce pani Teresa Florkowska, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pani Beata Głowacka, zastępcy dyrektora: pani Melania Wolska i pani Joanna Szczepańska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Paweł Żmuda. Wśród gości znaleźli się również: uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, uczniowie klas III – VII szkoły podstawowej, grono pedagogiczne ZSP, rodzice oraz mieszkańcy gminy Główczyce.
Podsumowując realizację projektu, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Mikulak za inspirację i nadzór nad wykonaniem przez uczniów dekoracji i rekwizytów; dla pani Barbary Środy za pomysł na finałową piosenkę patriotyczną oraz dla pana Pawła Żmudy za pomoc, wyrozumiałość i udostępnienie sali widowiskowej na prezentację akademii.
Praca metodą projektu edukacyjnego stanowi obecnie jedną z najbardziej popularnych form pracy z młodzieżą szkolną. Pozwala na kreatywne rozwiązywanie zadań i doskonale sprawdza się jako metoda pracy w grupie. Uczy młodzież efektywnego współdziałania, ale i współodpowiedzialności za realizowane przedsięwzięcia. Projekty edukacyjne od lat z powodzeniem realizowane są w klasach gimnazjalnych. Metoda ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy chętnie podziwiają rezultaty działań swoich pociech.
Maja Cysewska
Uwaga rodzice, drodzy uczniowie
Z powodu choroby fotografa przesunięta data zdjęć
na czwartek 16 listopada 2017 r.
Ślubowanie klas pierwszych
Dnia 20.10 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Główczycach uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły .
W obecności rodziców i zaproszonych gości zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności . Wypadli naprawdę wspaniale a panie dyrektor Beata Głowacka i Joanna Szczepańska z dumą pasowały dzieci na uczniów klas pierwszych .
Uczniowie dziękują wszystkim za przybycie na ich uroczystość, życzenia i wspaniałe prezenty .
Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Juliana Tuwima
Dnia 26.10.2017 w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Juliana Tuwima.
Udział wzięło 5 uczniów z klas II-III i 10 uczniów z klas IV-VII.
Eliminacje wygrali następujący uczniowie:
Klasy: I - III 1. Zosia Czyżewska, 2. Marcel Kiedrowski
Klasy: IV - VII 1. Karolina Hyla, 2. Dominika Jaszek
Dnia 14.11.2017 pojadą oni do Pobłocia na Gminny Konkurs Recytatorski Juliana Tuwima. Rozpocznie się o godzinie 10.00
w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej.
Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Zawadzka i Ada Guz była zaskoczona wysokim poziomem recytacji uczestników
i ma wielką nadzieję , że w następnych latach również zaskoczą swoją deklamacją.
organizator eliminacji: Katarzyna Zawadzka
Eliminacje do konkursu recytatorskiego
Reprezentacja naszej szkoły, na konkursie recytatorskim w Pobłociu, dała z siebie wszystko. Z ogromną przyjemnością słuchałam ich interpretacji przygotowanych wcześniej tekstów.
Oto wyniki:
I m-ce Jakub Wilga z IV C i Dorota Szczepaniak z II B G.
II m-ce Bartłomiej Ozga z II B G.
III m-ce Dominika Jaszek z VII A
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i ciekawe książki.
Niedługo na stronie szkoły obejrzymy zdjęcia z tego wydarzenia
opiekun grupy:Katarzyna Zawadzka
Konkurs przyrodniczy "Domek dla owadów zapylających"
Klasy czwarte zapraszają uczniów i rodziców naszej szkoły do aktywności na polu ochrony przyrody.
Przygotuj z rodzicem domek dla owadów zapylających, konstrukacja przeznaczona zostanie jako schronienie przezd deszczemi i zimnem. Jeśli będzie mały, możesz przynieść go do szkoły na wystawę, jeśli jest duży, ustaw domek w swoim ogrodzie, zrób zdjęcie i przynieś wydruk do szkoły.Każda wykonana praca zostanie oceniona stopniem z przyrody i dodatnimi punktami z zachowania.
Życzę pomysłów i ciekawych rozwiązań w trosce o bogactwo gatunków etymologicznych w naszych ogrodach.
Prace przyniesione do szkoły wracją po ocenie do ogrodu właściciela.
Termin 10 Października 2017r.
Zebranie rodziców
Zapraszam wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie
w dniu 21 września 2017r.Godziny spotkań:
15.00 - grupy sześciolatków, pięciolatki grupa B
16.00 klasy I-III
17.00 klasy IV-VII i klasy gimnazjalne
Archiwum Aktualności