• Walentynki w szkole i przedszkolu

14 lutego w szkole i przedszkolu od samego rana królowały kolor czerwony i moc serc ❤️❤️❤️

Tego dni obchodziliśmy nie tylko Dzień Zakochanych. Promowaliśmy także życzliwość i sympatię do innych ludzi. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej poczty walentynkowej i miłych akcentów w postaci sprawiania innym radości i wywoływania na ich twarzach uśmiechów.

• Wyjazd na łyżwy

8 lutego uczniowie kl. 4 a, która osiągnęła w tym półroczu najwyższą średnią w szkole, udali się na wycieczkę do Redzikowa. Na tutejszym lodowisku, pod czujnym okiem p. E. Butwin-Wintoniak i p. E. Bogacz, wycieczkowicze ćwiczyli umiejętności łyżwiarskie. Okazało się, że niektórzy bardzo dobrze radzą sobie w tej dziedzinie sportu (pewnie równie dobrze śmigają na łyżworolkach 😉). To było aktywne zwieńczenie ferii zimowych.

• Wycieczka do Gdyni

Drugi tydzień ferii zimowych uczniowie ZSP w Główczycach rozpoczęli od wycieczki do Gdyni. 5 lutego, pod opieką p. A. Łuczki, W. Michalik i p. J. Szczepańskiej odwiedzili Strefę Zoltar. To był aktywnie spędzony poniedziałek. Arena Lasertag zmotywowała do intensywnego wysiłku. Bieganiu nie było końca. Dodatkowe atrakcje umiliły czas oczekiwania na rozgrywki kolejnych drużyn. Wśród sześciu zespołów trwała zażarta rywalizacja o podium. Oczywiście wyłonieni zostali także królowie strzelców i celności. Po tak intensywnej aktywności fizycznej pozostało tylko uzupełnienie energii, a po posiłku - powrót do Główczyc. I tym sposobem zastał nas zmierzch. Ale szczęśliwi przecież czasu nie liczą 🙃 W końcu trwają jeszcze ferie.

• Wycieczka do parku trampolin

Pierwszy tydzień ferii minął nam pod znakiem przygotowań do wyjazdu do Jump2Sky w Bolesławicach. 1 lutego uczniowie z klas młodszych i starszych, pod opieką p. W. Michalik, p. A. Łuczki i p. J. Szczepańskiej, udali się do parku trampolin. Po zapoznaniu z regulaminem obowiązującym w Jump2Sky i intensywną rozgrzewką, przystąpili do skakania. Zabawa trwała w najlepsze. Grupa motytowała do wysiłku. Były więc zawody w skakaniu jak najwyżej, salta i piruety. Aktywnemu spędzaniu czasu sprzyjała miła atmosfera. Oczywiście po takim wysiłku, należało uzupełnić kalorie. Po drodze odwiedziliśmy więc Słupsk, aby skorzystać z przystanku na posiłek, po którym, mimo zmęczenia, z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Główczyc, aby dalej korzystać z ferii.

• Bezpieczne ferie

Tuż przed rozpoczęciem ferii w naszej szkole odbyły się kolejne ciekawe spotkania z panem policjantem - asp. szt. Władysławem Potapowiczem. Dzieci z gr. 0 i klas 1-3 chętnie wzięły udział w pogadankach z panem dzielnicowym. Podczas spotkań poruszana byla tematyka bezpieczeństwa, szczególnie podczas korzystania z ferii. Bardzo dziękujemy za cenne uwagi i interesujące lekcje.

• Indywidualny konkurs skoku wzwyż

W dniu dzisiejszym odbył się indywidualny konkurs skoku wzwyż gminy Główczyce dziewcząt i chłopców. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i wielokrotnie stawali na podium. I tak w najmłodszej kategorii dziewcząt ( klasy IV i młodsze) 3 miejsce na podium zdobyły nasze dziewczęta.

• Licytacje podczas 32.Finału WOŚP

Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacjach gadżetów WOŚP oraz rzeczy podarowanych przez Wójta Gminy Główczyce - Panią Danutę May, Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczypkowicach, Stolarstwo Stenka i Przedszkole Językowo-Sportowe „Kubuś Puchatek” w Pobłociu. Licytacje odbędą się 28.01.2024 r. podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w sztabie 7595 przy ZSP w Główczycach, który będzie realizował swoje zadania w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczyacach w godz. 12:00-16:00.

• Wycieczka na Wieżycę

„My się zimy nie boimy i na oponach świetnie się bawimy”.

Uczniowie naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego postanowili skorzystać z zimowych uciech i kolejny raz pokazali, że potrafią się świetnie bawić, bez względu na pogodę.

20 stycznia, wraz z opiekunami - paniami: Katarzyną Zawadzką, Agnieszką Łuczką i Weroniką Michalik, wybrali się na Wieżycę, na snowtubing, czyli zjeżdżanie po śnieżnym, wytyczonym torze na specjalnych dmuchanych pontonach, zwanych oponami.

• Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylków

19 stycznia dzieci z grupy „Motylków” obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć występ najmłodszej grupy przedszkolnej, po którym była okazja na rozmowy, wspólne zdjęcia i poczęstunek w gronie najbliższych.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków❤️.

Sobota 04.05.2024

• Nazwa szkoły