Strona główna
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III
Informujemy, iż od 25 maja 2020 roku, uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.
W zwiazku z powyższym od poniedziałku 25 maja 2020 roku, wznowiony zostaje dowóz dzieci realizowany przez ZUP w Główczycach.
Przypominamy, iż oddziały "0" kontynuują naukę zdalną.
Zbiórka plastikowych nakrętek dla Mateusza
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!
Tradycją naszej placówki jest włączanie się w akcje charytatywne. Od wielu lat na terenie szkoły prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek. Niestety czas pandemii utrudnił nam tę akcję. Wielu z Was pewnie kontynuuje zwyczaj zbierania nakrętek i ma ich w domu już sporą ilość.
Plakaty kl. III b
Uczniowie klasy III B wykonali przepiękne plakaty wybranych przez siebie parków narodowych. Można się z nich wiele dowiedzieć.
Brawo za sumienność i pracowitość!
Monitoring wizyjny
Informujemy, że celem polepszenia bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli od dnia 28 maja 2020r. na korytarzach szkolnych oraz na boisku szkoły przy ul. Na Wzgórzu uruchomiony zostanie monitoring.
Konkurs plastyczny dla rodziny
Zachęcamy do wzięcia udziału w otwartym konkursie plastycznym pt. „Piękno powiatu słupskiego oczami rodziny” pod patronatem Pawła Lisowskiego, starosty słupskiego, organizowanym przez powiat słupski i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Konkurs obejmuje dwie kategorie: kat. I – rysunek wykonany kredkami, kat. II – malunek wykonany farbami.
Konkurs plastyczny dla dzieci
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dla dzieci „Czyste miasto z PGK”, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku.
Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie pracy PGK za pomocą samodzielnie wykonanego rysunku. Temat pracy powinien dotyczyć gospodarki odpadami i ochrony środowiska z uwzględnieniem zasad selektywnej zbiórki odpadów obowiązujących na terenie Słupska i powiatu słupskiego. Prace plastyczne mają ukazać, jak poprzez codzienne postępowanie możemy pozytywnie wpływać na środowisko.
8 maja
W miesiącu maju obchodzimy wiele ważnych świąt i rocznic. Przed Nami kolejne z nich, do których należy 8 maja. Tego dnia obchodzimy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie, od którego mija w tym roku 75 lat. Jest on obchodzony w dwóch terminach: 8 maja (m.in. w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii i we Francji) oraz 9 maja - w byłym bloku wschodnim – m.in. w Rosji, Kazachstanie, na Białorusi.
8 maja obchodzimy także Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, który pierwszy raz w Polsce świętowaliśmy w 1985 r. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym warto zastanowić się nad tożsamością bibliotek i ich rolą w budowaniu dziedzictwa kulturowego.
DRUŻYNA ENERGII
Miło jest mi poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do III edycji projektu sportowego "Drużyna Energii".
Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa właśnie ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport moze też byc dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.
Lista dzieci przyjętych do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy I
Informujemy, iż listy kandydatów przyjętych do Przedszkola Gminnego "Słoneczko", Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Główczycach oraz klasy I Szkoły Podstawowej, wywieszone zostaną w budynku szkoły dnia 7 maja 2020r. Istnieje możliwość telefonicznego uzyskania informacji dotyczącej rekrutacji w sekretariacie szkoły - tel.: 59 8116192.
Obchody 3 maja w klasie III b
Klasa III b uczciła państwowe święto. Uczniowie wykonali flagi i umieścili w widocznych miejscach.
3 maja - co to za święto? My już wiemy! A Wy???
Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą regulującą ustrój prawny państwa. W tym roku przypada 229 rocznica uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument zmienił ustrój państwa na monarchię konstytucyjną. Regulował zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Wprowadzał trójpodział władzy na: ustawodawczą (dwuizbowy parlament), wykonawczą (król) i sądowniczą oraz znosił wolną elekcję i zasadę liberum veto. Gwarantował tolerancję religijną. Zgodnie z zapisami, chłopi zostali wzięci pod ochronę państwa. Ustawa rządowa zapowiadała także reformę sądownictwa. To ustawa zasadnicza niosąca przesłanki i podwaliny dzisiejszej demokracji. Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto pańs
Ważne daty dla Polaka - Konstytucja 3 maja
Konstytucja 3 maja to uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Trzeba przypomnieć wszystkim o negatywnych cechach ówczesnego systemu: liberum veto czy wolnej elekcji umożliwiającej ingerencję innych państw w sprawy Rzeczpospolitej. Prowadziły one do głębokich podziałów, które zresztą skończyły się wojną domową w XVIII wieku. Do tego należy wspomnieć o innych wadach, jak wyeliminowanie z życia społecznego mieszczaństwa, nie mówiąc o chłopach, którzy stanowili wtedy 70 proc. społeczeństwa, a nie mieli żadnych praw.
Kampania społeczna „ZOSTAŃ W DOMU”
Uczniowie klas: VIII a i VIII b w ramach kampanii społecznej
pod hasłem „Zostań w domu” podjęli się zadania:
- zwrócenia uwagi na czasy w jakich przyszło funkcjonować uczniom naszej szkoły,
czyli budowania świadomości wśród swoich młodszych kolegów i koleżanek,
- podkreślenia wagi społecznej iz
Konkurs na EKOZAKŁADKĘ rozstrzygnięty
Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny na EKOZAKŁADKĘ do książki. Zadaniem uczniów kl. IV-VIII było wykonanie zakładki o tematyce związanej z dbaniem o Ziemię, sfotografowanie jej i przesłanie zdjęcia drogą mailową na wskazany adres.
Komisja konkursowa, składająca się z 9 nauczycieli ZSP w Główczycach oceniła 14 nadesłanych prac w 5 kategoriach: wykorzystanie materiałów wtórnych, pomysłowość, estetyka wykonania, użyteczność i ogólne wrażenie.
Konkurs "Bajki muzyczne"
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku zaprasza młodzież i dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Bajki muzyczne”.
Tematem pracy jest „Bajka muzyczna”, czyli opowiadanie w formie rysunkowej (praca plastyczna, komiks) lub pisemnej – o muzyce, orkiestrze, instrumentach muzycznych.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, nazywany też Międzynarodowym Dniem Książki lub Światowym Dniem Książki. Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Jego obchody mają na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Niestety, ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią i kwarantanną narodową, nie są możliwe tak huczne obchody „Święta Ziemi” jak zwykle. Ale nic nie szkodzi. Mimo trudnej sytuacji również w tym roku uczciliśmy wyjątkowość tego dnia. Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla kl. IV-VIII na wykonanie EKOZAKŁADKI do książki. Przygotowane przez uczniów prace zostały sfotografowane, a zdjęcia przesłane do oceny. Jury konkursowe, składające się z nauczycieli naszej szkoły, ma teraz twardy orzech do zgryzienia.
Lalka Oli prosi o lajki
Aleksandra Barabasz - uczennica kl. III a ZSP w Główczycach, startuje w konkursie
🌍🌎🌏 DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI 🌍🌎🌏. Prosimy o oddanie głosu na jej prace poprzez polubienie zdjęć upcyklingowej lalki teatralnej na fanpage'u Pracowni Edukacji Teatralnej:
Lalki Julki proszą o lajki
Julia Piegat - uczennica kl. V a ZSP w Główczycach, startuje w konkursie
♻️♻️♻️DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI ♻️♻️♻️♻️. Prosimy o oddanie głosu na jej prace poprzez polubienie zdjęć upcyklingowych lalek teatralnych na fanpage'u Pracowni Edukacji Teatralnej:
JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO NAUKI I UCZYĆ SIĘ Z PRZYJEMNOŚCIĄ
1. Znajdź ważne powody do nauki- odpowiedz sobie na pytanie, po co i dlaczego się uczysz
2. Stwórz listę korzyści płynących z nauki
Ucz się w inspirującym miejscu
1. Stwórz lub znajdź miejsce, które będzie dobrze zorganizowane, czyste i wolne od rozpraszaczy
2. Upewnij się, że wszystkie, potrzebe materiały masz pod ręką, co zapewni Tobie skupienie
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Niedziela 18.05.2025Kontakty
- Nazwa szkoły
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
- E-mail szkoły
- zsp@glowczyce.pl
- Telefon
- 59 811 61 92
- Adres szkoły
- 76-220 Główczyce
ul. Na Wzgórzu 16
Poland
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza
- /ZSPGlowczyce/SkrytkaESP
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1006767