• Szkolna biblioteka

• Po co wybrać się do biblioteki szkolnej ?

Biblioteka szkolna kojarzy się niektórym uczniom jedynie z wypożyczaniem lektur. A przecież to nie tylko składnica książek, które mamy obowiązek przeczytać. Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór i każdy znajdzie w niej coś ciekawego. W bibliotece działa również internetowe centrum informacji multimedialnej, które wyposażone jest w:

Windows Vista

Microsoft Office 2007

Wydawnictwa PWN:

Atlas świata

Powszechną Encyklopedię 2007

Słowniki języka polskiego

Nasza szkolna biblioteka to zaciszne i przyjazne dziecku miejsce. Kształci nie tylko sferę poznawczą i czytelniczą, ale także rozwija zdolności i zainteresowania. W myśl założeń reformy programowej biblioteka szkolna powinna wspomagać nauczycieli w przygotowaniu uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Wspólnie z opiekunami stwarzać uczniom warunki do nabywania umiejętności wyszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Nauczyciele wszystkich przedmiotów powinni odwoływać się do zasobów biblioteki szkolnej i współpracować z bibliotekarzem.

Opiekun biblioteki: Katarzyna Zawadzka, Maja Filipczak

Godziny pracy biblioteki: