• Wyjazd przedszkolaków do kina

• 30.11.2022 19:46
      • Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości  takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do Multikina w Słupsku na bajkę "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu". Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci do bajkowego lasu, gdzie dorastający Miś w dniu swoich urodzin przeżywa pierwszą w życiu przygodę i wyrusza do legendarnej Złotej Krainy, co nie spotyka się z aprobatą lubiącego jaskiniane pielesze i długie, spokojne drzemki Tatusia. Aby spełnić swoje marzenie Miś musiał nie tylko przekonać Tatusia, że wędrówka przez las ku Złotej Krainie może być przyjemna, ale także udowodnił, że jest wystarczająco dorosły by ruszyć ku nieznanej przygodzie. Zagadkowe wskazówki przekazane bohaterom przez pszczoły wiodą Misie na skraj lasu, gdzie po raz pierwszy konfrontują się z największą zagadką – tajemniczym i nieodgadnionym światem ludzi.
        W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.