• Światowy Dzień Życzliwości

• 23.11.2022 10:15
      • Dnia 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Skąd taki pomysł? Pomysł powstał z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażania protestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.Nasze Przedszkole postanowiło również świętować ten szczególny dzień. Z tej okazji dzieci z grupy Wiewiórek i Pszczółek przygotowały z Paniami pocztówki z pozdrowieniami, które następnie roznosiły ulicami Główczyc, rozdając przechodniom i sprawiając tym samym, że na ich buziach pojawiał się uśmiech.
        Życzymy wszystkim dużo uśmiechu i samych życzliwych ludzi wokół siebie!