• Wspólny trening pod okiem pani Prezes, Trenerki Akademii Młodego Lekkoatlety - Bernadety Kopeć.

• 11.05.2021 11:45
      • DZIAŁAMY😊 Cały czas działamy🙂 Im trudniej, tym lepiej. Chociaż nie. Zabranie dzieciom możliwości trenowania nie jest niczym trudniejszym, lepszym. Jest dramatem dla tych młodych ludzi... Stop, Stop, Stop. Ten wpis ma mieć oddźwięk jak najbardziej pozytywny. Dlatego tyle o złej stronie medalu.
        Wydaje się, że na szczęście ( chociaż bardziej chyba na zdrowie) najgorsze, mamy nadzieję, za nami. Tak jak napisałem działaliśmy, działamy i będziemy działać dalej. Dziś (27.04.2021 r. ), jak co tydzień ( ewentualnie inny dzień, ze względu na pogodę) zajęliśmy się Królową Sportu ---> lekkoatletyką. A jak wiemy " LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO" jest i dla młodszych i dla starszych, więc jak najbardziej jest również dla nas.
        Tematem przewodnim był oszczep i kula w grupie starszej oraz piłeczka palantowa w grupie młodszej...O ile młodsza grupa z elementami piłeczki palantowej miała już do czynienia, o tyle dla grupy starszej powiedzenie " pierwsze koty za płoty" w ogóle nie miało racji. Szczególnie oszczep wypada bardzo obiecująco, czego świadkiem była obecna dziś u nas na treningu trenerka
        AML Słupsk
        Bernadeta Kopeć
        Super wrażenie zrobiła Julia Jaszek. Oszczep lata coraz dalej. Dziś okolice 26 metra. Pozostali z dużym potencjałem, z której mamy nadzieję, urosną przyszli mistrzowie.
        Nasi uczniowie wielokrotnie potwierdzali ogromny potencjał jaki w nich drzemie. Ku przypomnieniu --> Kierunek mistrzowski obrali i dotarli w pewnym momencie na szczyt w danej kategorii wiekowej
        Dawid Grzeszkowiak
        - Wicemistrz Polski młodzików w rzucie oszczepem - reprezentujący wtedy jeszcze barwy Słupska...,
        Martyna Piskorowska
        - wicemistrzyni Polski juniorek mł., brązowa medalistka mistrzostw Polski jr. w piłce ręcznej z zespołem Vistal Gdynia..,
        Szymon Doba
        - wyróżniający się zawodnik Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz...,
        Janek Osiński
        Mistrz Polski juniorów w sztafecie 4x100 juniorów u-16 z AML Słupsk, który pod okiem trenera
        Tomasz Czubak
        czyni systematyczne postępy, a co najważniejsze, nie odpuścił👍. To tylko nieliczni, którzy pokazali, że w gminie Główczyce jest potencjał mistrzowski🔥🔥🔥Zresztą potwierdzały to Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w których rokrocznie byliśmy na podium, a kilka razy zajęliśmy najwyższe miejsce.

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych z gminy Główczyce na zajęcia z lekkiej atletyki.
        Więcej szczegółów na stronie facebookowej uksatlasgłówczyce.
        Ze sportowym pozdrowieniem Paweł Łuczka