• Tenis stołowy dziewcząt i chłopców - eliminacje gminne oraz finały powiatu słupskiego.

• 08.11.2019 11:56
      • Ostatnie dwa weekandy stały pod znakiem TENIS STOŁOWY. 19.10.2019 r. odbyły się eliminacje gminne do finałów powiatu słupskiego. Wśród chłopców naszą szkołę reprezentowali Szymon Makuch i Piotr Potyński. Wśród dziewcząt Julia Jaszek oraz Nikola Milewska. Awans do Finałów wywalczyły dziewczynki. Chłopcy uplasowali się na miejscu drugim, ulegając w decydującym meczu szkole z Pobłocia.
        W finale powiatowym, który odbył się 05.11.2019 r. w Łupawie wystartowało 8 szkół. Byli to mistrzowie poszczególnych gmin. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasze dziewczynki grał z mistrzyniami gminy Słupsk, Kobylnicy oraz miasta Ustka. W pierwszym meczu nasze dziewczynki spotkały się z SP 2 Ustka. Dziewczęta bardzo udanie rozpoczęły spotkanie. Julia Jaszek wygrała swój mecz. Niestety w dalszych spotkaniach z zespołem z Ustki było już gorzej. Dziewczęta uległy 3:1. W kolejnych grach zaprezentowały się już jednak bardzo dobrze wygrywając z SP Kwakowo 3:0 i SP Jezierzyce 3:0. Awansując z drugiego miejsca, w meczu o III spotkały się ze szkołą z Zagórzycy. Niestety nasze przeciwniczki okazały się mocniejsze i pokonały nas 3:0. Czwarte miejsce jest wynikiem bardzo dobrym. Daje 8 punkótw do klasyfikacji generalnej dziewcząt Igrzysk Dzieci. Gratulujemy.

Tydzień później swoje mistrzostwa gminy miał rocznik starszy. W kategorii dziewcząt reprezentowały nas Daria Szwedowska oraz Magda Kamińska. Wśród chłopców byli to Szymon Doba oraz Konrad Klinkusz. Tutaj z kolei awans do finałów powiatu uzyskali chłopcy. Dziewczęta zajęły miejsce drugie.
        W finale powiatu (06.11.2019 r. Łupawa), podobnie jak w roczniku młodszym u dziewcząt, nasi chłopcy mieli za rywali 7 najlepszych drużyn z poszczególnych gmin. Znaleźliśmy się w grupie B, gdzie za przeciwników mieliśmy: SP 3 Ustka, SP Kwakowo, SP Smołdzino. Chłopcy po bardzo dobrych grach wygrali grupę. W meczu o I miejsce spotkali się z ubiegłorocznymi mistrzami szkołą z Przytocka. Niestety, musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Co nie zmienia faktu, że nasi chłopcy zostali wicemistrzami powiatu słupskiego.  Gratulujemy