• Chłopcy z Główczyc wicemistrzami powiatu słupskiego w sztafetowych biegach przełajowych!!! Dziewczyny brąz!!!

• 07.10.2019 13:29
      • Bardzo dobre wieści napłynęły ze Smołdzina, gdzie nasze drużyny startowały w mistrzostwach powiatu w sztafetowytch biegach przełajowych. Starszy rocznik chłopców został wicemistrzem powiatu. Dziewczęta natomiast zdobyły brązowe medale.

Zanim jednak dojdziemy do roczników starszych, wspomnieć należy o Igrzyskach Dzieci, czyli starcie rocznika 2007 w kategorii dziewcząt  i chłopców.

A więc po kolei...

W pierwszym biegu wystartowały dziewczęta z klas VI i młodsze. Nasze zawodniczki zajęły 5 miejsce. Walka od początku do ostatniego metra. Każda z dziewczyn dała z siebie maksa. Dodać należy, że gros naszych uczennic, to dziewczęta z roczników 2008 i 2009.

Kolejny bieg, to ten sam rocznik ( 2007 ) chłopaków. Na pierwszej zmianie nasz mistrz powiatu Piotrek. Po bardzo dobrym biegu przekazuje pałeczkę Oskarowi i przez bardzo długi czas utrrzymujemy się w pierwszej trójce. Niestety z powodu wizyt w szpitalu, dwóch naszych chłopców nie mogło wystartować w biegu. Nie zmienia to faktu, że zmiennicy spisali się bardzo dobrze, a IV miejsce w finale powiatu słupskiego jest bardzo dobrym wynikiem.

Trzeci bieg to już grupa starsza dziewcząt. Było miejsce 5, później 4. Wynikało, że dziewczyny powinny zająć miejsce 3. Na pierwszej zmianie odkrycie sezonu Natalia Żądło. Bardzo dobry bieg i na drugiej zmianie pałeczkę przyjmuje Wiktoria Dubielska z 7bߒꮠWychodzimy na drugie miejsce. Następną zawodniczką była również uczennica z 7b - Nikola Mikulak Plewińska ߒꋯlejne dziewczyny również walczyły ile sił. Walka przez cały bieg i brązowe medale stały się faktem. ߘt;/p>

Korzystając z naszej wyliczanki. Było miejsce 5, 4, 3. Podpowiadała ona, że chłopcy zostaną wicemistrzami powiatu. Ciężka sprawa, bo w stawce mocne ekipy. Szkoła sportowa nr 3 w Ustce, SP Kwakowo, Potęgowo, gospodarze Smołdzino. Na pierwszej zmianie wielki nieobecny z drużynówki. Jak wiadomo na pierwszych zmianach zawsze biegają najmocniejsi. Widać było wielką walkę na każdym metrze. Od początku prowadził nasz uczeń Szymon Doba. Na 200 metrów przed metą Szymon został wyprzedzony przez zawodnika z SP 3 Ustka. To tylko zmotywowało Szymona do jeszcze większej walki i po chwili wrócił na prowadzenie, nie oddajac go do końca swojej zmiany. Mocni chłopcy w naszym zespole, mocna 7 zmiana Olaf Gramera i odskakujemy od 3 miejsce " dowożąc" srebro do mety. Brawo dla wszystkich za walkę.  Podsumowując:

V miejsce dziewcząt SP rocznik 2007 i młodsi
        IV miejsce chłopców SP rocznik 2007 i młodsi