• Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe

• 20.09.2019 08:18
      •             W dniu dzisiejszym tj. 19.09.2019 r. o godzinie 11:00 w Stowięcinie, odbyły się Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe wchodzące w skład Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch rocznikach. Pierwszy rocznik dziewcząt i chłopców z klas IV-VI, drugi z klas VII-VIII. Miło jest mi poinformować, że nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni i wygrali we wspomnianych dwóch rocznikach zarówno w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Ogromne BRAWA.
                    W kategorii dziewcząt z klas IV-VI wystartowały: Natalia Szymańska, Oliwia Zych, Oliwia Zawiślak, Wiktoria Zych, Julia Jaszej oraz Nikola Milewska. Z tej szóstki na I miejscu przybiegła Julia Jaszek. IV miejsca zajęła Natalia Szymańska, która tuż przed metą dała się wyprzedzić dwóm rywalkom. Bardzo dobrze spisały się pozostałe nasze dziewczęta, które przybiegły w pierwszej dziesiątce.
                     Wśród chłopców naszą szkołę reprezentowali: Piotr Vlig, Michał Vlig, Filip Makoś, Patryk Bartłomiejczyk, Piotr Potyński, Kacper Petryk. Z tej grupy najlepszy w swoim biegu był Piotr Vlig. Na drugim miejscu zameldował się Kacper Petryk. Piąte miejsce zajął czwartoklasista, brat Piotra, Michał. Pozstali chłopcy pobiegli na miarę swoich możliwości, dzięki czemu w punktacji końcowej również ta grupa zajęła I miejsce.
                    Kategoria starsza dziewcząt prezentowała się następująco: Ania Gołkiewicz, Iwona Vlig, Natalia Żądło, Daria Szwedowska, Nikola Wenig oraz Wiktoria Dubielska. Nasze dziewczyny pokazały, że w dalszym ciągu są w dobrej formie ( dwa lata temu były wicemistrzyniami powiatu w sztafetowych biegach przełajowych) i wydaje się, że w tym roku również w tej dyscyplinie będą bardzo mocne. Drugie miejsce w gminie zajęła Ania Gołkiewicz, a trzecie, chyba największa niespodzianka smiley rozpoczynającego się roku szkolnego, Natalia Żądło. Pozstałe dziewczyny również były wysoko, co pozwolilo, podobnie jak w roczniku młodszym, na zajęcie drużynowo I miejsca. BRAWO.
                    Ostatni bieg, to starsza grupa chłopców. Również w tym biegu jako drużyna okazaliśmy się bezkonkurencyjni, a na dwóch pierwszych stopniach podium stanęli odpowiednio Aleksander Szymański oraz Szymon Doba. Czwarty, po pięknym finiszu, przybiegł Jan Osiński. W pierwszej dziesiątce znaleźli się pozostali nasi biegacze i awans do finałów powiatu słupskiego stał się faktem. GRATULUJEMY

Poniżej fotki z zawodów. ZAPRASZAMY
                                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem Paweł Łuczka
      • W celu powiększenia zdjęcia prosimy otworzyć grafikę w nowym oknie:)